Wpis z mikrobloga

@Obiboq: Dostaniesz szacunkową wartość ma podstawie paska, okresu trwania umowy, typu zatrudnienia, deklarowanych kosztów i historii w BIK. Ostateczna decyzja i tak należy do analityka badającego twój wniosek kredytowy gdy już go złożysz i może się różnić od tych szacunkowych wyliczeń.
  • Odpowiedz
  • 0
i jak chcę kupić mieszkanie za 500 000 zł i wkładam 20%, czyli biorę kredyt hipoteczny na 400k, a 100k sam wpłacam czy to się odbywa jakoś przez bank ?
  • Odpowiedz
@Obiboq nie, tzn nie wiem jak wygląda na rynku wtórnym, ale przy deweloperce deklarujesz swój wkład, bank wstępnie akceptuje kredyt i daje miesiąc a uzupełnienie danych. Robisz przelew na konto powiernicze dewelopera, przekazujesz potwierdzenie transakcji, oświadczenie dewelopera, że otrzymał hajs i bank wtedy uruchamia kredyt i leci z transzami (tak miałem w mBank)
  • Odpowiedz
@Obiboq a co do wyliczeń, to najlepiej wziąć jakiegoś pośrednika, który zrobi Ci symulacje w kilku bankach i odpowiednio pokieruje.
Pośrednicy przeważnie działają "za darmo" bo hajs dostają w prowizji od banku.
  • Odpowiedz
Mam głupie pytanie, ale czy bank z marszu mi oceni zdolność kredytową z marszu, na podstawie paska z wypłatami i umowy o pracę ?


@Obiboq: W przypadku umowy o pracę zdolność bez podawania danych osobowych możesz sprawdzić w systemie mBanku. To najbardziej zaawansowany i wiarygodny dostępny w Internecie kalkulator. Niestety, ale mBank jeszcze nie wprowadził nowych zaleceń KNF odnośnie zmniejszenia bufora, stąd zdolność jest trochę niższa niż w innych bankach.

https://form.mbank.pl/app/khs/index.htm?typKlienta=OF&produkt=wk_of_kh&kampania=promo_www_symulacja_kalkulator&option=mbank&sprzedawca=symulacjaKalkulator
  • Odpowiedz