Wpis z mikrobloga

Jak schodziliście z pregabaliny? Jakimi dawkami i w jakich odstępach czasu?
Biorę codziennie 1200mg i zmniejszenie dawki o 75mg powoduje, że już gorzej się czuje chociaż może to być tylko moja psychika.
Dobrym pomysłem będzie przy zmniejszaniu dawki suplementować się klonami 2mg? Gdzieś taką teorie przeczytałam, a po rzuceniu z dnia na dzień nie miałam zespołu odstawionego od benzo więc wydaje mi się bezpieczny dla mnie sposób.
Ewentualnie może jakiś wpływ będzie miał branie bupropionu (Wellbutrin) w okresie schodzenia?
Mam pełno tych leków ale może ktoś podsunie coś innego?
#leki #medycyna #pregabalina #narkotykizawszespoko #benzodiazepiny
888 - Jak schodziliście z pregabaliny? Jakimi dawkami i w jakich odstępach czasu? 
Bi...

źródło: gf-3NKN-F9Sd-SKgf_pregabalina-1920x1080-nocrop

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@8_8_8:

Biorę codziennie 1200mg


Długo bierzesz?

Po pierwsze nie bierz bupropionu podczas schodzenia z dawek lub odstawienia pregabaliny bo tylko będzie gorzej. Stymulanty podczas odstawienia pregaby są złe.

Ja proponuje odstawić od razu kompletnie skoro tak małe zmniejszenie dawki powoduje gorszy nastrój.

Ogólnie zależnie od czasu stosowania przygotuj się na piekło albo #!$%@? piekło jeśli brałaś dłużej.
#!$%@? w postaci potężnej depresji i braku motywacji, czarnych myśli nie zbijesz benzo. Sztywność
  • Odpowiedz
  • 0
@dwojkazet: @coco-cola @Jakis_Leszek

Prege biorę już kilka lat, że nawet nie jestem w stanie przypomnieć sobie od kiedy dokładnie. Początkowo 150mg i z czasem zwiększałam dawkę gdy czułam, że nie działa. Lekarz z czasem przepisał mi żeby brać 600mg dziennie. Potem wskoczyłam na 900 i w ostatnie 2 lata doszłam do różnych dawek, od 900 do 2500mg. Stanęłam na 1200 i lekarz powiedział, że lepiej bym brała takie dawki niż brała
  • Odpowiedz
@8_8_8: serio bupropion jest zły na odstawke. A po pregabie każdy tyle, bo żre się bez opamiętania wiec nic dziwnego, ze się tyje. Ale jak odstawisz pregabe to powinno się unormować. Jak chcesz brać bupropion to proponuje miesiąc po całkowitym odstawieniu w przypadku stażu jaki masz. Wtedy powinny zejść najgorsze efekty odstawienia.

Ja zaczynałem podobnie małe dawki i w ciagu roku doszło do tego ze w oststvio czasie żarłem to blistrami,
  • Odpowiedz
@8_8_8 trzymam kciuki. ja jestem na 2x300 mg. Dzisiaj zaczynam schodzenie. Przy pominięciu dawki jest kiepsko, ale z drugiej strony mogę wziąć 7 w później i jest git.

Psychiatra zaleciła schodzić 75 mg / 10 dni. Zobaczymy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek: @GoNpKNSsz
Pregabe mam jako stabilizator nastroju po rozstrojeniu przez stymulanty. Też brałam prege całymi blistrami oczekując tego działania jak sprzed tolerki.
Poza pregabaliną przyjmuję na stałe kwetapine na sen bo nie moge bez niej zasnac, tak od 8 lat mniej więcej. Paradoksalnie w trakcie dnia potrafię zasnąć robiąc drzemkę ale w nocy mogę przeleżeć całą noc i nie zasnąć.
Na stałe też lamotryginę i od 2 miesięcy znowu buproprion na
  • Odpowiedz
@8_8_8:

Sporo tego bierzesz
Kwetiapina spoko na sen i całkiem dobrze pomaga zasnąć na odstawce pregaby.
Tylko człowiek wstaje następnego dnia taki zamulony i ogłupiony, nie lubię tego.

Ale przez lata wypróbowałam całą gamę leków szukających odpowiednich


I co pasują Ci te leki?

Ja jako lek stabilizujący nastrój, pobudzający i przeciwlekowy polecam moklobemid. To chyba najlepszy apteczny lek )poza selegilina, memantyna i diazepamem) którego dane było mi spróbować, a tez sporo
  • Odpowiedz