Wpis z mikrobloga

Szpital wypisał chorego po operacji do domu, stan bardzo kiepski, chory nie jest w stanie jeść i pić, wymiotuje, chudnie, słabnie.
Wyników badań wciąż nie ma chociaż minął już miesiąc od operacji. Nie wiadomo co dalej robić a chory w domu po prostu znika w oczach.
Czy można chociaż ze szpitala załatwić kroplówki do domu, żeby się nie odwodnił?
Do kogo się z tym zgłosić? Coś takiego w ogóle przysługuje, czy trzeba samemu kupić? Jedyne co znalazłem to pogotowia kacowe, a ja chcę po prostu kroplówki, żeby nie odwodnić chorego, który nie może za bardzo pić.

#kiciochpyta #lekarz #medycyna #szpital #choroba
  • 9
Współczuję Mirek, jeżeli Cię stać, szukaj pogotowia pielęgniarskiego w twoim mieście (mogą aplikować kroplówki), albo komercyjnej pielęgniarki. Można pytać w lokalnych hospicjach - jest coś takiego jak hospicjum domowe, ale tu z terminami może być kiepsko.
@telewizor_bez_dupy jeśli twoim zdaniem jego stan jest zły możesz wezwać pogotowie. Jeśli twoim zdaniem jego stan nie jest bezpośrednim zagrożeniem życia na teraz możesz wezwać nocna i świąteczna pomoc lekarska (i tak pewnie nie przyjadą bo im się nie chce, aczkolwiek straszenie NFZ czasem pomaga), jeśli jego stan jest na tyle dobry że możesz poczekać do jutra lekarz rodzinny ma obowiązek realizacji wizyty domowej (strasznie NFZ pomaga) i może przypisać wizyty domowe