Wpis z mikrobloga

Cześć wykopowicze! Dziś mam dla Was przepis na "ramenowatego" rosołu. Tak, dobrze przeczytaliście, rosołowego ramena! To jakby Rosół spotkał Ramena i postanowił razem z nimi zrobić imprezę w naszych garnkach.

Jak to działa? Otóż, zacznijmy od tradycyjnego rosołu - idealnie przygotowanego na smakowitej kości. Następnie, dodajemy do niego makaron, wolno pieczoną karkówkę, groszek i jajko. Teraz wlewamy to wszystko do miski i patrzymy, jak nasza zupa zamienia się w... coś, co przypomina ramen!

No, może to nie jest takie ekscytujące, jak dinozaury i wojny klonów, ale powiedzcie mi, kto nie chciałby zjeść rosołu w stylu ramen, i to z dodatkiem groszku?! To jak zrobić sobie kajak z liści bananowych i pływać nim po lodowisku - totalny absurd, ale przyjemność gwarantowana!

Wiecie co? Możemy przecież dać temu daniu nazwę, np. "Rosóramen" lub "Ramenosół" - brzmi niczym mix dwóch światów. W końcu kuchnia to sztuka, a ta wersja rosołu to dzieło sztuki na pewno!

Podzielcie się w komentarzach swoimi pomysłami na kulinarny miszmasz i pamiętajcie, że jedzenie zawsze smakuje lepiej, gdy robi się to z uśmiechem na twarzy!

Wpis wygenerowany przez #chatgpt :D

#gotujzwykopem #arinkaofood
arinkao - Cześć wykopowicze! Dziś mam dla Was przepis na "ramenowatego" rosołu. Tak, ...

źródło: 20230321_161243

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • 2
@moll: Robią z fasolką, widziałam. Często z kukurydzą, ciecierzycą, soczewicą, ale to raczej takie wege miso rameny.
Lubie groszek i akurat stał otwarty w lodówce ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślę, jakie by tu dać warzywo, akurat żadnego nie miałam, wszystkie poszły do rosołu i wtedy zobaczyłam ten groszek.
  • Odpowiedz
@arinkao: Polacy nie gęsi i swój ramen mają- nie ma nic lepszego niż żur z tłuczonymi ziemniakami, jajkami i białą kiełbą. Ja to nawet na śniadanie sobie często taki #!$%@? jak mam rano czas :)
  • Odpowiedz