Wpis z mikrobloga

Dostałbym samochód zastępczy od PZU w ramach AC gdyby moja awaria samochodu zakończyła się wypadkiem...

To są słowa mojego agenta ubezpieczeniowego i osoby z infolinii PZU odpowiadającej na moje pytanie. Czy w ramach awarii samochodu na drodze, należy mi się samochód w ramach co rocznej płatności Auto Caso? To zależy od "wariantu ubezpieczenia" Wiem i może wydawać, że to co wcześniej napisałem, może okazać się abstrakcją ale jest jednak rzeczywistością. Czemu już wyjaśniam.

W ubiegłą sobotę jechałem na konferencje pojazdem na załączonym zdjęciu. Nie całe 20 km przed celem, mój samochód zaczął się dziwnie zachowywać, tracić moc, układ kierowniczy przestał pracować i nagle samochód samoistnie się wyłączył. Otworzyłem maskę samochodu sprawdzić czy w silniku i przy akumulatorze, nie zauważyłem niepokojących mnie sygnałów, bo się na tym nie znam... Uruchomiłem samochód i pojechałem ileś tam metrów i znowu pojawiła się taka sama sytuacja. Stwierdziłem, że to coś jednak poważnego i skontaktowałem się z Infolinią PZU aby zgłosić szkodę oraz uzyskać samochód zastępczy by móc szybko przetransportować się na wydarzenie. Okazało się że przy moim "wariancie" mi się zastępczy pojazd się nie należy koniec kropka... I dostałem wybór, albo holowanie albo nocleg/transport do miejsca docelowego.

Dzięki pomocy znajomych, dotarłem na wydarzenie i wróciłem z niego do Bełchatowa, za co im Bardzo dziękuje.
Mój Samochód pojechał lawetą do mechanika, pod diagnostyce awaria okazała się bardzo mocna. A jako, że od jakieś czasu często poruszam się samochodem, dojazd do pracy, dojazd do przychodni z rzeczami które są mi niezbędne w wykonywaniu mojego zawodu jakim jest dietetyka, czułem że straciłem coś dla mnie ważnego. Poczułem się jak śmieć, kiedy usłyszałem to, że samochód został by mi przyznany/dany/wypożyczony tylko wtedy gdy nastąpił wypadek... Sam się zastanawiam czy jest sens egzystencji
w Państwie w którym firma jako spółka akcyjna oferuję ubezpieczenia w ramach auto caso dając wybór wariantu ubezpieczenia??? Wypadek samochodowy/komunikacyjny jest zdarzeniem losowym i może skończyć się różnie? Czy awaria samochodu nie jest zdarzeniem losowym? No chyba jest?

Mówi się że bez samochodu można żyć. No ale rozwóz wszelkiej maści towarów w Polsce w naszym kraju opiera się na transporcie samochodowym. Ludzie jeżdżą samochodami, do pracy, na konferencje, na wakacje i etc. I kiedy ma miejsce takie zdarzenie losowe(zakończone pobytem w szpitalu bądź zgonem) to pomoc jest zależna od "wariantu" ubezpieczenia?

"Super", płacę od 11 lat auto caso i miałem sytuację w 2015 rok, jak użytkownik drogi najechał mi swoim pojazdem na tylne prawe nadkole mojego pojazdu, to w ciągu samego dnia, od zgłoszenia miałem auto zastępcze od ręki. A w przypadku awarii, która mogła się skończyć się różnie lub źle, to nie należy się samochód zastępczy bo masz Pan zły wariant ubezpieczenia...

Piszę o tym tutaj, bo PZU nie ma własnej wizytówki na Google. Czytałem wiele opinii czy to osób pracujących dla/lub w PZU czy osób mający styczność w ramach egzekwowania lub likwidowania szkody - były różne. Ale ja piszę za siebie. Bo mam prawo podzielić się ze swoją opinią na temat działania PZU spółki akcyjnej, która świadczy usługi ubezpieczeń samochodowych. Nawet podając ocenie wg skali studenckiej jest to 2 oznaczającą ocenę niedostateczną, która nie kwalifikuje się nawet na warunkowe zaliczenie w mojej ocenie.

Ja rozumiem, że Państwo mogą mieć pozytywne opinie w różnych miejscach, bo ludzie lubią szybko i chcą szybko załatwiać sprawy swoich ubezpieczeń, ale kiedy dochodzi do rozwiązania czy uzyskania pomocy w takiej sytuacji jak moja, to nie jest lekko jak to mówią Państwa Agenci, Państwa reklamy w Tiwiku i w papierowych gazetach. A drugie zdjęcie zostało załączone do Państwa interpretacji.

Nie zależnie kiedy to czytacie życzę wszystkim miłego dnia :) I życzę abyście nie mieli dziwnych zdarzeń czy perypetii związanych z ubezpieczeniem.

Pozdrawiam.

#ubezpieczenie #autocasco #pzu #samochodzastepczy #podejsciedoklienta #opinia #pakietmini #pakietpremium #wypadeksamochodowy #awariasamochodu #dietetyk #spolkaakcyjna #spolkapanstwowa #bezserca #bezszacunku #transport
IrytujacyTypek - Dostałbym samochód zastępczy od  PZU  w ramach AC gdyby moja awaria ...

źródło: Piękna okolica

Pobierz
  • 14
@IrytujacyTypek: AC domyślnie nie obejmuje awarii, od tego są pakiety serwisowe producentów. Warto wiedzieć co się kupuje. Z takich ciekawostek, to w ubezpieczeniach jest też zapis, że świadczenia przysługują z miejsca zdarzenia. Strzeliła mi kiedyś szyba, nie mogłem się dodzwonić na infolinię, zostawiłem formularz zgłoszeniowy i czekałem. A że do celu nie miałem daleko, to z tą trachniętą szybą dojechałem na miejsce. Potem pęknięcie się powiększyło na pół szyby, samochód
@IrytujacyTypek od tego jest assistance.
W moim przypadku nawet jak mi paliwa zabraknie, to przyjeżdża laweta z paliwem i płace tylko za paliwo. Raz mi padł akumulator to auto zabrali na lawecie a chwile wcześniej dostarczono mi auto zastępcze. Kosztuje to grosze w porównaniu z tym, ile bym wydał na lawety gdyby nie assistance. Dlatego jadąc gdziekolwiek mam wywalone jajca na jakiekolwiek awarie. AC to co innego, agent robił widocznie Ciebie w
@NaglyAtakGlazurnika: Ziomek ja tylko wyraziłem swoje zdanie i swoją opinię, bo chyba mogę to robić. Ale ten roszczeniowy ton porównując "do matki z bombelkiem" można tobie przypisać, sprawdź swoje wpisy na mikroblog, bo on #!$%@?ą się tym tonem narzekacza polaka. A to to to tam to.

https://wykop.pl/wpis/69811613/medicover-luxmed-enelmed-medycyna-dostalem-wlasnie
https://wykop.pl/wpis/69067217/ceny-wynajmu-bud-na-jarmarku-znowu-przekroczyly-20
https://wykop.pl/wpis/68731761/wroclaw-motocykle-poleci-ktos-serwis-motocykli-z-k