Wpis z mikrobloga

Czy zgodziłbyś się zostać team leaderem w swoim zespole ale takim nieformalnym, który zarabia tyle samo co reszta podwładnych podczas gdy wasz oficjalny przełożony zamyka się w biurze na większość dnia i nikogo nie musi nadzorować. #pracbaza #kariera

Czy zgodziłbyś się na bycie team leaderem bez profitów i oficjalnej funkcji?

  • Jedynie w zamian za awans i podwyżkę 35.0% (976)
  • Przynajmniej za podwyżkę (bez awansu) 23.6% (659)
  • Tak, to zawsze trochę większe doświadczenie w CV 3.7% (103)
  • Tak, liznąłbym trochę władzy nad współpracownikami 2.7% (76)
  • Nie, nie mam zamiaru nikogo wyręczać w jego roli 35.0% (978)

Oddanych głosów: 2792

  • 32
@Mlekkko: bardzo niskim kosztem. Żadna poważna firma nie potraktuje na serio takiego doświadczenia bez pokrywki w papierach. Ale możesz marzyć dalej, i zdobywać expa kosztem bycia właśnie takim debilem xd

Ale dzięki za szkole życia bycia jeleniem. Zostanę przy mojej pracy wymagającej kilku h w miesiącu i zarobkach jak takie pachołki z korpo :))
team leaderem


@Dziki_czoug: Nie wiem, czy jesteś świadomy, ale "team leader" to nie jest techniczna rola. Nie wymaga niewiadomo jakich technicznych kompetencji i zostają nim ludzie z półtora roku doświadczenia. Konkretnie "team leada" nie traktowałbym jako awans.
@ziolowow: przecież wszystko zależy od firmy i od branży. Pracowałem w naprawdę dużych korpo, gdzie lead musiał wiedzieć wszystko o procesach i mieć grube doświadczenie na takim stanowisku. Ale pracowałem też w takich, gdzie moim leadem była laska która wcześniej pracowała pół roku w teamie :)

Co nie zmienia faktu, że to darmowa robota tylko do portfolio to typowy syndrom niewolnika.
@Dziki_czoug: Osobiście uważam, że na deweloperce jest większy zapiernicz (chyba że to korpo z masą zbędnych calli, na których trzeba się pojawiać). Ale tak, zgadzam się, że negocjowałbym stawkę w takim przypadku.
@przegrywNL: Nie pytaj tutaj, sami programiści 15k i ich realia często niepasujące do innych branż, co z resztą widać po komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko zależy od danej sytuacji. Może to być dobra opcja dla Ciebie, żeby później szybko awansować jak masz dobrą ekspozycje na managerów/dyrektorów - tym bardziej jak masz zapędy liderskie i przychodzi Ci to naturalnie. Nauczy Cię to też sytuacji, które możesz wykorzystać
@przegrywNL: Mam epizod liderski za sobą, zarabiałem 120% tego co najlepjen zarabiajacy senior a i tak uważam, że za to użeranie się to zdecydowanie za mało. Obiektwny pułap to 1,5 x najwyższa wypłata w Teamie.