Wpis z mikrobloga

Mam takie marzenie, które nigdy nie zostanie zrealizowane, o posiadaniu zegarka od marki Vacheron Constantin, z mechanizmem wyposażonym w ten piękny, złoty, obwodowy rotor, który napędza zegarek bez zasłaniania ani milimetra pięknie zaprojektowanego oraz wykończonego mechanizmu. Pierwsze zdjęcie ukazuje ultra-cienki mechanizm z funkcją stopera z podwójnym sekundnikiem (tzw. split chronograph, w uproszczeniu: dokonywanie jednocześnie dwóch pomiarów czasu). Brzmi prosto, ale spróbujcie zaprojektować coś takiego wyłącznie za pomocą systemu sprężyn i kół zębatych ;). Mechanizm na drugim zdjęciu jest nieco prostszy i obejmuje wyłącznie komplikację ,,tourbillon", niwelującą wpływ grawitacji na precyzję mechanizmu.

Oczywiście te funkcje nie są nikomu potrzebne i nie płaci się tutaj za funkcjonalność. Takie zegarki kupuje się, bo są piękne, a więc tak samo jak każde dzieło sztuki. W tym wypadku, dzieło mikroinżynierii.

Dlaczego nigdy nie zrealizuję tego marzenia? Prezentowany na pierwszym zdjęciu mechanizm jest na wyposażeniu zegarka, który w momencie premiery kosztował ponad 1 mln złotych. Zdjęcie poniżej prezentuje mechanizm zegarka, który kosztuje około 0,5 mln zł. Trochę drogo, nawet jeśli zrealizuje się swoje wszystkie zawodowe plany ;).

I jeszcze uwaga na koniec: prezentowane tutaj zdjęcia są też dowodem na to, że drogich zegarków nie nosi się dla ,,szpanu". Widoki ze zdjęć napędzają cenę, a przecież nikt poza właścicielem zegarka tego nie zauważy. Poza tym, ile osób niezainteresowanych zegarkami słyszało o marce ,,Vacheron Constantin" i zorientuje się, że ktoś na nadgarstku ma milion złotych? Prawie nikt - tylko entuzjaści i garstka, która usłyszała o tym od entuzjastów.

#zegarki #ciekawostki #sztuka #mikroinzynieria
wjtk123 - Mam takie marzenie, które nigdy nie zostanie zrealizowane, o posiadaniu zeg...

źródło: vc

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@jamajskikanion: Realistyczne marzenia też mam, ostatnio kupiłem Tissota PRX, którym zachwycam się każdego dnia ;). To jest na tej zasadzie, że komuś bardzo podoba się Ferrari i teoretycznie chciałby je mieć, ale jak kupi sobie wymarzoną od lat, nową Toyotę, to też będzie szczęśliwy :).
  • Odpowiedz
  • 11
djęcie poniżej prezentuje mechanizm zegarka, który kosztuje około 0,5 mln zł. Trochę drogo, nawet jeśli zrealizuje się swoje wszystkie zawodowe plany ;).


@wjtk123: A ja Ci życzę żebyś był tak okrutnie bogaty, abyś mógł sobie bez problemu zrealizować to marzenie. Jeśli to w jakiś sposób sprawi, że będziesz szczęśliwszy, to mocno trzymam kciuki za spełnienie Twojego marzenia ( ̀_́)
  • Odpowiedz
  • 2
@a__s: Bardzo dziękuję ! :) Byłoby miło, ale jak się nie uda to nie będę rozpaczał: zawsze można kupić coś przeciętnego, dla ludu, jak np. Rolexa ;D.
  • Odpowiedz
@wjtk123: wygląda czadowo (ʘʘ) a cena to kosmos.
A z przyziemnych cenowo zegarków jesteś w stanie polecić jakiś skeleton lub open heart? Rozglądałem się ostatnio za jakimś ale przez to że się na tym kompletnie nie znam nie wiem co jest warte swojej ceny.
  • Odpowiedz
  • 0
@T__J: Jeśli chodzi o open heart (złośliwie zwany dziurbilionem), to osobiście mam Orienta RA-AR0004S10B, który wygląda i sprawuje się bardzo dobrze :).

Skeletonów nie kojarzę, bo według mnie żeby to miało sens, to wnętrze musi być doskonale wykonane, na pewno nie industrialnie/maszynowo. Taki Audemars Piguet Royal Oak Double Balance Wheel Openworked byłby w sam raz, ale to raczej półka tych Vacheronów xD.
  • Odpowiedz
zegarka od marki


@wjtk123: Zegarka marki, a nie od marki. Od biedy jeszcze by uszło „zegarka od firmy”. Zresztą teraz „dziennikarze” tak piszą.

A co do tematu - kiedyś kupiłem piękny tani zegarek, który do dzisiaj tak samo pięknie wygląda. I wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach.
jednorazowka - >zegarka od marki

@wjtk123: Zegarka marki, a nie od marki. Od biedy j...

źródło: 71bSYqglxqL._UL1094_

Pobierz
jednorazowka - >zegarka od marki

@wjtk123: Zegarka marki, a nie od marki. Od biedy j...
  • Odpowiedz
  • 0
@wjtk123 kup se pan gw-9400, lepiej pan na tym wyjdziesz. nie popsuje się. jak się porysuje to lepiej nawet wygląda. kosztuje mniej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz