Wpis z mikrobloga

Hmm, ciekawi mnie to, że grajac w #szachy na lichess dostaję o wiele bardziej w dupę niż na chess. Z czego to wynika?

Na chess na starcie mass chyba 1000 punktów, na lichess 1500, ale taki typowy Ja… predzej przy pozniej trafia na takich przeciwnikow że ranking SPADA. Mimo że silnik na chess.com wyliczył micmoc gry na 1450 elo, to zawsze trafi się cudak który mnie ogra, a na LICHESS, jest ich zdecydowana wiekszosc.

Mam wrazenie ze czesto gram z fejkami, bo gdy dostanę dobrze w dupę i rzucam szachy na tydzien czy dwa, to widzę ze moj ranking wrócił…

Chyba zamiast grać z jakimiś cheaterami, zapiszę się do klubu szachowego i bedę grał na prawdziwej szachownicy, bo #!$%@? normiki wyczaili że nie tylko na csie mozna kantowac.

#zalesie #gownowpis
  • 4
@Czyste_Buty: na lichess jest tego typu problem że jeżeli grasz na faktycznym 1400-1500 to bardzo często spotykasz nieustawione w rankingu nowe konta ludzi którzy mają 2000+, ludzi 600+ i oczywiście nowe konta cheaterów. Na chess.com jakoś ten problem jest lepiej rozwiązany. Takie mam wrażenie.
@NoKappaSoldier73: ja rownież. Bo sorry, ale jeśli ktoś jedzie ze mną jak z ostatnim cieciem na rankingu 1400 na lichess, to mam wrazenie jakbym sam był upośledzony, a tak naprawdę cała banda tego scierwa sobie siedzi i chilluje. Jaka to frajda? Grajac z kims kto ma realny ranking 1000 niżej, to tak jakbym zagrał ze swoim psem.

Przez fajne panienki typu botez na twitchu, pojawiła się durna moda na szachy, a
Inna sprawa- gdy ja wygrywam, dostanę osrane 6 puntow, ale jal #!$%@? to minus 8…
Przeciwnik natomiast, majacy WYŻSZY ranking od mojego, za zwycięstwo ze mną dostał wiecej punktów, nie pamietam, 8, albo 12.

Jaki wniosek? Lepiej zalozyc nowe konto, wygrac KILKA partii i juz masz przyzwoity ranking.

Ogladajac takigo „Marianchello, wbijam 2000 od zera” widzę ze gra BARDZO PODSTAWOWE, BARDZO UBOGIE, BARDZO SKROMNE szachy i WYGRYWA. Mam wrazenie ze to wszystko