Wpis z mikrobloga

Jako że w sumie się już ustatkowałem pod względem statusu cywilnego, zawodowego i materialnego postanowiłem zrobić to czego mi od zawsze brakowało czyli wykształcenia... Idę do szkoły tzn najpierw liceum potem zaocznie studia ale tylko jakiś kierunek #it bo i tak sobie kodze od paru lat.
W sumie ze wszystkim powinienem się zamknąć przed czterdziestka XD Jeżeli chcesz być wołany po ukończeniu mojego ambitnego planu zaplusuj ten post.

#studia #nauka #naukaprogramowania #programowanie #programista15k #it #pracait #szkola
  • 11
@Odki: No pewne rzeczy z edukacji ogólnej się przydają... ogólnie. Ciekawe po prostu. Bez studiów to częste. Bez liceum/technikum to rzadsze.
@zuligarson: Sprawdza, za wykształcenie średnie są lata do urlopu i trzeba je po zatrudnieniu udokumentować. Kłamstwo w CV = utrata zaufania do pracownika = dyscyplinarka. ;)

@Urajah: W sumie jak tak myślę, to wiedza ze szkoły średniej przydała mi się w pracy dosłownie raz - potrzebowałem prosto (niekoniecznie szybko) znaleźć czy dany punkt jest wewnątrz figury. Pewnie było, byłem też na rozszerzonej matematyce, ale i tak musiałem sprawdzić. A Ty
Pewnie było, byłem też na rozszerzonej matematyce, ale i tak musiałem sprawdzić. A Ty pamiętasz bez Google? ;)


@TrzezwyIrlandczyk: Tzn. mam mnóstwo argumentów przeciw edukacji szkolnej, ale jako strona argumentująca za szkołą powiem tak:

- Tutaj ważne jest bardziej to że robisz te X zadań z Y przedmiotów przez kilka lat. Potem nawet jak zapomnisz to nauczenie się drugi raz trwa 1/3 - 1/10 czasu.
- Dzięki wiedzy ogólnej potem masz
@zuligarson: No to albo własna działalność albo #pracait, rozróżnijmy. Mając działalność możesz być nawet #!$%@? 24/7/365 i póki efekty zgadzają się z tym co w kontrakcie, nikt nie będzie sprawdzał absolutnie niczego. Przy czym no, to już nie jest "praca", a własny biznes. Zresztą jakbym miał typować, to znalazłbym minimum dwie spółki na granicy przedsiębiorstwa "średniego", które tak właśnie działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Urajah: