Wpis z mikrobloga

Gurwa, ale mnie bawi to wciskanie ściemy o tym, jak to lepiej się fachu uczyć, bo glazurnik czy inny majster po zawodówce to zarabia krocie xD I te wszystkie boomerskie memy o tym, jak "Stefan po studiach zarabia minimalną, a Jurek po zawodówce jeździ Audi" XD Co to za #grazynacore

Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba mieć swoją działalność i trochę oleju w głowie. Większość Sebów po zawodówce to nie ma żadnej działalności, tylko kończy w szklarniach w Holandii albo gdzieś w fabryce smrodu i tyra za minimalną xD Wam się ładnie poprzestawiało w bani.

Przecież to tak skrajne przykłady, że iksde. Jednak mając studia, znając język obcy czy szlifując swoje doświadczenie w korpo masz dużo więcej ścieżek niż będąc typem bez matury, którego nawet dobrze zawodu nie nauczyli

#pracbaza #praca #korposwiat #bekazpodludzi #janusze #takaprawda
  • 5
@Kopyto96: ja wiem że narracja wykopu jest taka że każdy po studiach i z byle jakim angielskim może przebierać w ofertach z korpo na kopiowacza tabelek za 6k netto minimum, ale są całe tabuny ludzi z dyplomem którzy pracują gdzieś po sklepach, biurowo w januszeksach, urzędach i dla nich zarobki takiego glazurnika to naprawdę jest coś