Wpis z mikrobloga

Zanim usunę konto – "Pan Puszka" robi szkolenie: zarządzanie ryzykiem, psychologia, analiza.

Napisałem, oceniłem i odważyłem się w końcu zrobić szkolenie.
Wolałbym stacjonarnie, ale jeśli z wiadomości będzie wynikało, że preferowane są warianty on-line, to sprawę przemyślę.

Terminy:
18 marca - Katowice
25 marca – Warszawa
Lub te same terminy on-line.
Minimum 7 godzin od 10.00, krótkie przerwy w trakcie + jedna obiadowa

W skrócie o szkoleniu
Program szkolenia jest ułożony od najważniejszych zagadnień, bardzo obiektywnych i obowiązujących na każdym rynku. Zatem najpierw zarządzanie ryzykiem, następnie psychologia i na końcu metoda. Psychologia jako druga, bo bez dobrego modelu zarządzania na nic się nie przydaje (możesz mieć psychę i cojones wielkości Jowisza, ale jeśli źle ustawisz ryzyko to gówno z tego). Ostatni punkt to metoda – czyli planowanie transakcji bazując na AT, a nie wróżenie z fusów bazując na AT.

Dla kogo jest szkolenie?

Dla ludzi, którzy handlują na rynkach lewarowanych i nie mają wypracowanej przewagi, lub mają "edge" ale nie potrafią go skutecznie wdrożyć. Skupiłem się na przekazaniu zasad, które zawsze i wszędzie i na każdym rynku obowiązują i mogą być bazą do budowania przewagi lub bardziej świadomego planowania transakcji. Jeśli zajmujesz się tradingiem wyłącznie dla adrenaliny i dreszczyku emocji, to nie przychodź na szkolenie, jeśli chcesz z tradingu mieć i fun i szanse na pieniądze, to zapraszam. Oczywiście jeśli szukasz na rynku adrenaliny i emocji, ale chcesz to zmienić - to też zapraszam.
Nie jest to szkolenie dla inwestorów długoterminowych tworzących strategie emerytalne, DCA itp. Trzonem będzie spekulacyjne podejście do rynku.

Tłumaczę się
Wychodzę z założenia, że fajnie jest się nauczyć się czegoś od praktyka. A ja jestem praktykiem od 15 lat i mam sporo zarówno bardzo dobrych jak i koszmarnych doświadczeń w handlu na lewarze. Do szkolenia się przyłożyłem i oceniam, że będzie dobre, dałem oczywiście furtkę do zwrotu pieniędzy, bo może się okazać, że tylko mi się wydaje. Gdyby opinie po szkoleniu były jednoznacznie negatywne to robię #usunkonto
Argument, że szkolący szkoli bo nie zarabia na rynku, jest w moim przypadku nietrafny. Robiąc to szkolenie uważam, że zrobię dla kogoś zajebiście pożyteczną robotę. Może dzięki temu ktoś się całkowicie zniechęci do tradingu lub zacznie bardziej świadomie podchodzić do ryzyka.

Popularna opinia o szkoleniach rynkowych sprowadzają się do frazy: albo szkolisz, albo zarabiasz. Jest to obce mi podejście, bo np. jak wyślesz dziecko na szkółkę narciarską, to raczej nie mówisz instruktorowi – „Po co pan szkolisz dzieci, skoro możesz pan zarabiać na zawodach w narciarstwie alpejskim”, a instruktorowi prawa jazdy – może powiedzieć – „Czemu leszczu zamiast wygrywać rajdy WRC to uczysz ludzi jeździć?”

Szczegółowy program

Wstęp
a. Po co wchodzę na rynek z lewarem i jaka jest stawka?
b. Czym jest i czym nie jest trading.
c. Czy wiem gdzie popełniam błędy.

1. Zarządzanie ryzykiem
a. Jeden zły trade – anatomia bankructwa
b. Zakresy kontroli i braku kontroli
c. Skuteczny pomiar ponoszonego ryzyka
d. Dźwignia, zmienność i ekspozycja netto
e. Interwały i zmienność jako sposób na określenie potencjału transakcji.
f. Definiowanie dopuszczalnej straty, określanie stosunku zysk/strata
g. Trafność decyzji jako przeszkoda
h. Strata Schroedingera – czy niezamknięta strata jest stratą.
i. Wnioski z wykonanych transakcji
j. Koncentracja i dywersyfikacja
k. Bezwład i sterowność portfela w obsunięciu kapitału
l. Kiedy można naginać reguły

2. Emocje i psychologia na rynku.
a. Jakie pułapki zastawia na nas rynek, a jakie zastawiamy sami na siebie.
b. Prawdopodobieństwo
c. Budowanie trwałej przewagi
d. Trening czyni mistrza
e. Zarabianie pieniędzy jako efekt uboczny złych i dobrych transakcji
f. Wahanie i strach
g. Chciwość i euforia
h. O ryzyku policzalnym i niepoliczalnym
i. Wpływ tradingu na życie codzienne
j. Złudzenie pewności przyszłych zdarzeń.

3. Analiza techniczna jako narzędzie planowania transakcji
a. Plan na transakcję zamiast przewidywania przyszłości
b. Rozpiętość ruchów i ich zasięgi czasowe
c. Wybór interwału i konsekwencje
d. Trendy i kanały cenowe
e. Sposób handlu w klasycznych formacjach cenowych
f. Kumulacja sygnałów
g. Egzekucja zleceń

Cena + zgłoszenia

Cena stacjonarnego w marcu to 650 pln – grupa od 8 do maks 20 osób. Materiały i catering w cenie. Jeśli ktoś po szkoleniu powie, że było do dupy, to materiały dla mnie do zwrotu + 500 zł do zwrotu (catering nie do zwrotu, bo został zjedzony).
Nie jestem VATowcem, ale prowadzę działalność, więc rachunek/faktura bez problemu.
Po zgłoszeniu będę wysyłał krótką ankietę, żeby ocenić doświadczenie grupy docelowej.

#gielda #inwestycje
  • 22
@DJ007: a statment bardziej wiarygodny? Np piszesz przed otwarciem że otwierasz i piszesz przed zamknięciem ze zamykasz? Chodzi oto że ja mogę ci pokazać statment jak zrobiłem wczoraj 500tys na nasdaq gdzie każda pozycja jest na buy, zastosował bym tu technikę edytowania html
@gonzo91: Plan jest taki, żeby stacjonarne zrobić w sobotę, a jako suplement dla tych, którzy byli na szkoleniu zrobić też live na działającym rynku na koncie realnym. Choć oczywiście live się nieco cykam, bo nigdy mi nikt na ręce nie patrzył i nie wiem czy będę działał tak samo jak w domowym zaciszu.
@DJ007: a statment bardziej wiarygodny?


@woskrosenie: No i gdybym edytował statement w html, żeby zrobić z siebie mistrza yodę tradingu, to nie uważasz, że jako kwotę startową powinienem wrzucić tam grube setki tysięcy, a nie jakieś kieszonkowe?
chętnie wezmę udział ale wolę on-line


@pwrtwr: Cholera, na razie przewaga on-line. Muszę ogarnąć co się do tego najbardziej nadaje. Najwięcej pracuję na Teams, ale mi się nie podoba, a Zooma i Clickmeeting nie używałem.