Wpis z mikrobloga

@slkt: Póki nie wprowadzimy Euro jako kraj nie ma szans na takie długoterminowe kredyty o stałej stopie, za duże ryzko dla sektora bankowego na udzielanie takich kredytów w niestabilnej, smieciowej walucie jaką jest Złoty. Niestety na chwilę obecną za sprawą obecnie rządzących Polska nie spełnia żadnych kryteriów ekonomicznych - odnośnie długu publicznego, stabilności cen, deficytu budżetowego czy stabilności kursu wymiany złotówki do Euro. by przystąpić do Strefy Euro.

W perspektywie najbliższych
@slkt: jak banki wręcz namawiają na stałą i taki kredyt jest obecnie łatwiej uzyskać niż ze zmienną. Dodatkowo kredyt ze zmienną stopą to nie jest taka głupota przy odpowiedniej sytuacji na rynku i dalej pozostaje opcja refinansowania. Problem jest w tym, że nie ma żadnej edukacji ekonomicznej i większość kredytobiorców nie wie co wzięła i jak z tym pracować
Niestety na chwilę obecną za sprawą obecnie rządzących Polska nie spełnia żadnych kryteriów ekonomicznych - odnośnie długu publicznego, stabilności cen, deficytu budżetowego czy stabilności kursu wymiany złotówki do Euro. by przystąpić do Strefy Euro.


@Dusk_Forest77: dzięki bogu
@Ranger: I dlaczego kłamiesz? z niewiedzy?
Warunki kredytu można zmienić w trakcie jego trwania - ze stałych na zmienne i na odwrót.
Ci którzy olali i nie zmienili ze zmiennych na stałe sami są sobie winni.
@slkt: w marcu 2022 wziąłem w PKO na stałą, #!$%@? czy to będzie trochę drożej czy trochę taniej, życie #!$%@? i nie wiadomo co przyniesie jutro, jakbym był inwestorem to by mnie każdy procent interesował, jak mieszkanie będzie droższe za rok o te 40 k to #!$%@? ale rozumiem że dla rentiera to 40k to może być jakieś dwa lata wynajmu w plecy, trochę może zrekompensować podnosząc cenę wynajmu ale bez
a my w naszej bananowej republice nawet nie mamy opcji wziąć innego xD


@slkt: to mi przypomina jak 12 lat temu brałem kredyt na mieszkanie. Oczytany w oferty, negocjacje i możliwości poszedłem do banku w bojowym nastroju. Potem do następnego w mniej bojowym. W trzecim banku dowiedzialem się, że mam wybór: albo biorę ten kredyt ze zmienną stopą na 30 lat albo mogę #!$%@?ć. XD
" @slkt: Póki nie wprowadzimy Euro jako kraj nie ma szans na takie długoterminowe kredyty o stałej stopie, za duże ryzko dla sektora bankowego na udzielanie takich kredytów w niestabilnej, smieciowej walucie jaką jest Złoty. Niestety na chwilę obecną za sprawą obecnie rządzących Polska nie spełnia żadnych kryteriów ekonomicznych - odnośnie długu publicznego, stabilności cen, deficytu budżetowego czy stabilności kursu wymiany złotówki do Euro. by przystąpić do Strefy Euro."

@Dusk_Forest77:
throwawayaccount1 - " @slkt: Póki nie wprowadzimy Euro jako kraj nie ma szans na taki...

źródło: procent-kredytow-hipotecznych-opartych-o-zmienna-stope-procentowa-w-panstwach-ue

Pobierz