Wpis z mikrobloga

Patrzcie ludzie. Dobrze znana z tagu #przegryw pani od szumnie zapowiadanej książki o incelach, której po dziś dzień nie może wydać, zabrała się teraz za recenzowanie książek z serii Harry Potter - link no felietonu. To jakich sensacyjnych odkryć dokonała pani Ola nie będę szczegółowo opisywał, by neuropki nie dostały szału, a nie chcę być zwyzywany od prawaka, fatfoba, antysemity, transfoba, czy co tam jeszcze istnieje w ich słowniku inwektyw na osoby niepodzielające ich światopoglądu. Tak w ogóle, skoro lewica tak bardzo nienawidzi Harry'ego Pottera i samej pani J.K. Rowling, to myślę, że tym bardziej powinienem mieć całą kolekcję filmów na DVD na mojej półeczce. Już kiedyś obejrzałem cały cykl i muszę przyznać, że pomimo pierwotnych uprzedzeń nawet podobały mi się te adaptacje (najlepsze są według mnie te części, które wyreżyserował Chris Columbus). Kto wie, może nawet sięgnę po książki. Wiele lat temu ktoś mi sprezentował całą serię, a ja ignorant nawet nie przeczytałem do końca Kamienia Filozoficznego (wolałem skupić się na Tolkienie, dopiero dalszy ciąg wydarzeń poznałem dzięki filmom). Ciekawe, czy ja również dojdę do tak szokujących wniosków jak pani Herzyk... XD. W każdym razie przeczytanie tegoż felietonu to znakomity trening mięśni brzucha, polecam.
#bekazfeministek
CulturalEnrichmentIsNotNice - Patrzcie ludzie. Dobrze znana z tagu #przegryw pani od ...

źródło: Herzyk

Pobierz
  • 35
@CulturalEnrichmentIsNotNice: po pierwsze - saga na już swoje lata i czas ich powstania sprawia, że rządzą się określonymi prawami. Czy to powód aby ją z tego powodu grillować? Moim zdaniem nie. Czy to dobry punkt wyjścia do dyskusji na ten temat? Moim zdaniem jak najbardziej.
"Zniewolenie skrzatów, antysemickie skojarzenia z goblinami" obydwie te kwestie były poruszane z krytycznej perspektywy, zwłaszcza sprawie skrzatów poświęcono całkiem sporo miejsca. Na pewno nikt wprost nie
po pierwsze - saga na już swoje lata i czas ich powstania sprawia, że rządzą się określonymi prawami. Czy to powód aby ją z tego powodu grillować? Moim zdaniem nie.


@Kremufka2137: nigdy tego czegoś nie czytałem ale to brzmi jak obrona papaja
@nimamkolan: Papaj raczej nie jest dziełem kultury, a o takowych toczy się rozmowa.
Twór kultury, jakikolwiek by to twór nie był, czy książka, czy film, czy muzyka czy cokolwiek innego w jakiś sposób reprezentuje czasy w których powstał - jakie były realia, jakiego używano języka itp.
@nimamkolan: nie bardzo wiem co w tym kontekście to dzieła papaja, ale pozwolę sobie założyć, że jego czyny. Przypominam też, że nadal porównujemy człowieka do książki XD
Anyway, "dzieła" papaja dzialały na szkodę, zarówno jednostkowo, jak i w skali globalnej, prawdopodobnie skrzywdziły tysiące osób.
Książka, o ile nikt nikomu nie przywalił w łeb którymś z cięższych tomow, jest raczej nieszkodliwa.
której po dziś dzień nie może wydać,


@CulturalEnrichmentIsNotNice: i nie wyda, bo okazało się, że w polszy nie ma takich pięciu mizoginów-lunatyków jak z amerykańskiego reddita, którzy poluja na kobiety z bronią. Nie ma czym straszyć p0lek. Ten mityczny incel z polski okazał się np: samotnym ojcem lub zwykłym wyoutowanym przez społeczeństwo przegrywem, który w żaden sposób nawet nie utożsamia się z mizoginią, a wręcz spokojnie żyje popiera lgbt i egalitaryzm.