Wpis z mikrobloga

cześć
Nowy Jork jest miastem, w którym zdecydowanie jest co zwiedzać. Odwiedziłem go już w 2019 roku, ale pozostał mi jakiś niedosyt. Gdy pojawiła się okazja spontanicznego wyjazdu na weekend, to postanowiłem pomysł zrealizować. Może taki wyjazd jest trochę szalony, ale drugiej strony żyje się tylko raz :).
Zapraszam do znaleziska
Przy odpowiedniej organizacji można zobaczyć całkiem sporo, a z ciekawszych rzeczy:
- podziwiałem piękny zachód słońca z tarasu The Edge ponad 300 metrów nad ziemią
- byłem na meczu NBA New York Knicks vs Los Angeles Clippers
- zwiedziłem dzielnicę Dumbo na Brooklynie oraz przeszedłem przez Most Brookliński
- odwiedziłem miejsce pod dawnym WTC
- pospacerowałem po Central Parku

Bilety kupiłem w promce za mile lotnicze dopłacając tylko 890zł opłat lotniskowych i podatków.

https://wykop.pl/link/7042615/city-break-w-nowym-jorku

#antekpodrozuje #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zainteresowania #usa #nowyjork

---------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz być wołany w przyszłości, to poniżej zaplusuj odpowiedni komentarz :)
(piszę o różnych miejscach w Polsce oraz na świecie)
antekwpodrozy - cześć
Nowy Jork jest miastem, w którym zdecydowanie jest co zwiedzać....

źródło: 000d

Pobierz
  • 47
@antekwpodrozy: Weekend to zdecydowanie za krótko, ale zawsze lepsze to niż nic.
Od siebie mogę polecić muzeum historii naturalnej. I tutaj polecam zarezerwować dużo czasu bo ilość eksponatów z całego świata jest ogromna. Mnie osobiście pochłonęło na dobre 4 godziny. Musicale na Broadwayu to jest inny poziom sztuki dlatego polecam. Sztandarowy spektakl grany all time to Lion King i ten polecam każdemu.
Rejs promem dookoła Manhattanu to fajny punkt zwiedzania, płynąc
Prawdziwy NY od kuchni to dzielnice:
Brooklyn - Williamsburg, Bedford, Wlasnie Dumbo
Staten Island - tam to nic nie ma, przeplynac sie promem za darmoszke z Manhattanu
Queens - Flushing i te dwa talerze, na Queensie tez nic nie ma za bardzo, sypialnia
Bronx - tam tez nic nie ma XD #!$%@? mozna zgarnac
Manhattan - pomijajac szlagierowe miejsca, to polecam Greenwich Village, Hell's Kitchen, Chelsea, Battery Park, Chinatown/Little Italy (obok siebie),