Wpis z mikrobloga

@antywojo: Mam wujka, który mieszka pół na pół w Polsce i Berlinie - mówi, że ceny produktów spożywczych w DE (po przeliczeniu) są niższe niż w PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damianooo8: A w jakich miastach? Na początku lutego byłem w Kolonii i Litrowa Cola kosztowała 3 euro.
Natomiast puszka Paulanera pszenicznego kosztowała 0,89 euro, więc przynajmniej jest tańszy zamiennik słodkich napojów.
@dqdq1: Żeby butelka wody z farbką z dodatkiem kofeiny kosztowała takie pieniądze to jest k...a skandal. A jeszcze większym skandalem jest ten podatek cukrowy, którym objęte są tez napoje zero, ja prdl jak żyć w tym kraju?!
@Lorenzo_Sicario prawdę powiedziawszy przez 12 lat piłem codziennie minimum 2L Coli w Niemczech teraz odstawiłem. Ale nawet miesiąc temu dało się kupić 2L Coca Coli za 51 Centów Butelka. Oczywiście mówimy tu o kombinowaniu a nie regularnej cenie. A pozatym w netto na promocji jest zawsze po 1.11 euro i masz kupon 20% to wychodzi poniżej 1.
@DRESIARZZ

>nie kupuj w odklejonym sklepie


@manikcs: To jest promocja w stonce, wychodzi 3,42zł za litr.

Normalna cena stonce to 6,49zł za 1l.

We wpisie też jest cena bez promocji. W stonce 2l raczej nie znajdziesz, a 1,75l jest na promocji.

nigdy cola w stonce nie kosztowała 6,49/litr. w najgorszym okresie ta 1,75 kosztowała koło 7,30
nigdy cola w stonce nie kosztowała 6,49/litr.


@manikcs: Teraz cena butelki 1l to 6,49 zł :), teraz tyle kosztuje.To i tak biedronkowa pojemność, bo teraz wszędzie dawny 1l to 850ml, kosztuje ona w selgros 5,4 zł, czyli 6,35 zł za litr.
Mi tam to nie przeszkadza. Dla zdrowia na co dzień wolę pić czystą wodę, a Cole pić sobie od czasu do czasu dla smaku,


Poza tym to nie tylko przez PiS, ale największe korporacje ewidentnie żerują na konsumentach. To samo McDonald w którym ceny są zawyżone względem innych fastfoodów.


@damianooo8: weź wyjdź i przeproś rodziców ()
@dqdq1 wiecie dlaczego warzywa i nieprzetworzone produkty w EU sa tak tanie? BO opodatkowuje sie niezdrowa żywność a hajs idzie na doplaty do zywnosci zdrowej. Korzyści są dwie. Zdrowsze społeczenstwo i oszczednosci w systemie ochrony zdrowia. DLATEGO cieszy mnie kazda zlotowka podwyzki na to czarne gunwo, wóde, szlugi i inny syf