Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, depresyjno melancholijny nastrój mnie łapie.

Jutro bronię inżyniera na jednej z ponoć prestiżowych uczelni w Polsce. Ma być to zwieńczenie tych moich 3,5 lat studiów. I jak patrzę na całą tą fikcję która temu towarzyszy to chyba muszę się zgodzić. Oceny z egzaminu inżynierskiego który znaliśmy ponad pół roku wcześniej i go opracowaliśmy niemal wszyscy mają takie same. Ocena z pracy mało kiedy to nie jest 5,0. #!$%@? promotorów na ludzi często osiąga wysoki poziom. Ocena końcowa dla pewnie >85% na dyplomie będzie identyczna.

Przez te 3,5 lat studiów widziałem otaczającą mnie fikcję oceniania i wymagań, dziwnych przedmiotów i czasami uczelnianego betonu. Studenty śmieszki hehe 3,0 trzeci termin itd. 3,5 roku równania w dół, odpowiedniego procenta zdających itp. Chyba zbyt wielu z nas teraz dostaje ten śmieszny tytuł. Zbyt wielu podejmie drugi stopień studiów.

Teraz na fb widzę lawinę ogłoszeń o zostaniu inżynierę i mnie cofa jak to widzę. Dodają sobie jako event, #!$%@? zdjęcia w garniturach i lampką wina w dłoni z popisem "inż, dziękuję, dobranoc". No ja dupce ;/ I jeszcze to kółeczko wzajemnej adoracji gratuluję. brawo itd. Jak pod zdjęciami mord grubych i brzydkich dziewczyn tysiące pięknie wyszłaś, bosko... Ten sam poziom żenady.

I jak sobie pomyślę, że to się dzieje na uczelni która od lat plasuje się na czołowych miejscach w Polsce w rankingach to dochodzą myśli - czy gdzieś indziej jest jeszcze gorzej? Co na tych wszystkich wyższych szkołach lansu i bansu i innych pseudo wydziałach.

Nie powiem, że studia to fikcja, bo dużo się nauczyłem i poszerzyłem horyzonty. Jednak uczelnie jako instytucje w pogoni za hajsem i statystyką zatracają swój poziom i znaczenie stopni które wydają... Im więcej tego widzę tym bardziej chcę komercjalizacji uczelni w tym pięknym kraju.

Niby to co piszę jest oczywiste i niby każdy wie - jednak mnie osobiście boli.

#studbaza #gorzkiezale #edukacja #inzynier #fikcja #oswiadczenie #firstworldproblems
Pobierz babisuk - Siema Mirki, depresyjno melancholijny nastrój mnie łapie. 

Jutro bronię in...
źródło: comment_PNIppaHaRMjtyLrfgLppxA0Y7l6BbFni.jpg
  • 45