Wpis z mikrobloga

luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsza #dacia sandero 62 900zł

nieco ponad rok temu odbierałem swoją dacię sandero w #lpg i prawie w najwyższym wyposażeniu (brak alufelg i nawigacji) za 60 700 zł.

dziś za te pieniądze nie kupiłbym najgorszej wersji, która poza kierownicą i kołami nie oferuje zupełnie nic.

#inflacja #samochody #motoryzacja
Antidotum119 - luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsz...

źródło: temp_file.png3731660658685569057

Pobierz
  • 199
@Antidotum119: tyle, że te 40 tysięcy w zeszłym roku kosztowała najbardziej podstawowa wersja bez klimy, elektryki i nawet radia bez możliwości doposażenia. Obecnie za 60 tysięcy jest większy standard. Co nie zmienia faktu, że rynek aut stanął na #!$%@? i cenowo jest coraz gorzej. Poprzednia generacja Dacii Logan/Sandero kosztowała około 45 tysięcy w najbogatszej opcji a startowała bodajże od 29.
I teraz pytanie co spowodowało takie wzrosty.


@cwlmod: Unia Europejska wymusiła na producentach aut montaż systemów bezpieczeństwa w samochodach pokroju czujników martwego pola itp. które się normalnie kupuje w droższych samochodach jako opcję w efekcie powodując wzrost cen samochodów z segmentu A i B. Sprawiając że bardziej się opłaca dopłacić kilka do kilkunastu tys. złotych do segmentu C i wyżej.
Ostyatecznie skończy się to tym, że samochody pokroju fordów fiesta czy
@Cotamslychacnatymwykopie: No dziwi, bo samochód z roku na rok i z każdym kilometrem traci na wartości. Co innego jakbym trzymał nowego pod kocem to inaczej bym na to patrzył. Bardziej mnie to dziwi niż nowe #!$%@? z Ikei, gdzie zwiększyły się koszty produkcji + transportu + zatrudnienia, a siłą rzeczy produktu ostatecznego.
@klepie-biede

ja ci się sprawuje mireczku (zakładam że wersja 1.0 skoro lpg)?


tak, 1.0 z LPG.
A sprawuje się bez zarzutu, przejechałem ok 30k km do tej pory i jestem bardzo zadowolony.

jedyny dostrzegalny minus jak do tej pory to wyciszenie wnętrza - przy wysokich prędkościach w środku jest dość głośno
@WWAldas: on stracił na wartości ale każda złotówka straciła jeszcze więcej. Teraz za te 75k kupisz mniej niż wtedy za 66. Masz więc swoją utratę wartości. A podwyżka ceny w Ikei o 200% nie wynika tylko że wzrostu kosztów ale też utraty wartości złotówki przez inflację
@Noworoczniak2023

Nie ma #!$%@?, nie uwierzę, że Ci spala 6l gazu na 100km. Chyba, że jeździsz tylko trasą bez wzniesień i korków 80km/h.


no nie musisz wierzyć jak nie chcesz, przeciez Cię nie zmuszę.

Mogę tylko powiedzieć, że od początku eksploatacji zapisuję wszystkie tankowania wraz ze stanem licznika, więc to są rzeczywiste wartości wyliczone na podstawie ilości zatankowanego paliwa i ilości przejechanych kilometrów, a nie na podstawie komputera pokładowego.

stosunkowo mało jeżdżę
Antidotum119 - @Noworoczniak2023 
Nie ma #!$%@?, nie uwierzę, że Ci spala 6l gazu na ...

źródło: temp_file.png5220882780350116379

Pobierz