Wpis z mikrobloga

luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsza #dacia sandero 62 900zł

nieco ponad rok temu odbierałem swoją dacię sandero w #lpg i prawie w najwyższym wyposażeniu (brak alufelg i nawigacji) za 60 700 zł.

dziś za te pieniądze nie kupiłbym najgorszej wersji, która poza kierownicą i kołami nie oferuje zupełnie nic.

#inflacja #samochody #motoryzacja
Antidotum119 - luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsz...

źródło: temp_file.png3731660658685569057

Pobierz
  • 199
  • Odpowiedz
@Antidotum119: tyle, że te 40 tysięcy w zeszłym roku kosztowała najbardziej podstawowa wersja bez klimy, elektryki i nawet radia bez możliwości doposażenia. Obecnie za 60 tysięcy jest większy standard. Co nie zmienia faktu, że rynek aut stanął na #!$%@? i cenowo jest coraz gorzej. Poprzednia generacja Dacii Logan/Sandero kosztowała około 45 tysięcy w najbogatszej opcji a startowała bodajże od 29.
  • Odpowiedz
I teraz pytanie co spowodowało takie wzrosty.


@cwlmod: Unia Europejska wymusiła na producentach aut montaż systemów bezpieczeństwa w samochodach pokroju czujników martwego pola itp. które się normalnie kupuje w droższych samochodach jako opcję w efekcie powodując wzrost cen samochodów z segmentu A i B. Sprawiając że bardziej się opłaca dopłacić kilka do kilkunastu tys. złotych do segmentu C i wyżej.
Ostyatecznie skończy się to tym, że samochody pokroju fordów fiesta
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Wychodzę z tego samego załozenia. Dla mnie samochód to po prostu dupowóz, który ma mnie przewieźć z punktu A do punktu B, tani w eksploatacji i bez ryzyka jakichś większych napraw (jeżdżę Oplem Corsą z salonu już 8 rok). /
  • Odpowiedz
@Cotamslychacnatymwykopie: No dziwi, bo samochód z roku na rok i z każdym kilometrem traci na wartości. Co innego jakbym trzymał nowego pod kocem to inaczej bym na to patrzył. Bardziej mnie to dziwi niż nowe #!$%@? z Ikei, gdzie zwiększyły się koszty produkcji + transportu + zatrudnienia, a siłą rzeczy produktu ostatecznego.
  • Odpowiedz
@WWAldas: on stracił na wartości ale każda złotówka straciła jeszcze więcej. Teraz za te 75k kupisz mniej niż wtedy za 66. Masz więc swoją utratę wartości. A podwyżka ceny w Ikei o 200% nie wynika tylko że wzrostu kosztów ale też utraty wartości złotówki przez inflację
  • Odpowiedz