Wpis z mikrobloga

Cześć, mam zamiar wziąć w leasing auto używane o wartości ~100k (maks 5latek, raczej 2019)
Jestem na ryczałcie 12%, nieVAT - główny kontrahent jest vatowcem i załóżmy, że miesięcznie dostaje 10k netto + VAT (ale aktualnie pozycja zw. bo nieVAT)
Czy jest sens zostać VATowcem w celu korzyści finansowej?
Tj odliczenie VAT w wysokości 50% - tj 100k * 0.23 * 0.5 -> 11.5k
Skoro będzie to oznaczało (według mojej logiki), że bedę wtedy wystawiał 10k + vat (23%? usługa) a więc mój kontrahent będzie wysyłał mi ~12300 z czego zapłacę vat 23%, ryczałt 12% i ZUS. Czy to tak działa czy się mylę?
Jeśli się nie mylę to zostanie vatowcem nie jest dla mnie żadną stratą, poza większym kosztem mojej usługi dla osób fizycznych. Idąc dalej, te 11.5k w jaki sposób się odlicza?

Kilka informacji: auto zamierzam wykupić po 3-4latach leasingu i użytkować, wykup minimalny. Przede wszystkim zależy mi na jak najkorzystniejszym finansowaniu, a z tego co patrzyłem przy moich parametrach leasing to maks 110% a kredyt samochodowy 115-130%

Rozważam poniższe, jestem otwarty na sugestie ('sport' kombi, hatchback)
- Kia Proceed 1.6 t-gdi 204km (przedlift, manual/dct)
- mazda 3 2.0 skyactiv-G 150km / 2.0 skyactiv-X 180km
- i30n fastback / i30 fastback
Z tą Kią to trzymanie jej za długo jest pewnie ryzykowne.
Będzie to moje pierwsze autko na własność* :P
#kia #mazda #hyundai #proceed #motoryzacja #samochody #kredytsamochodowy #leasing
MrMuffin - Cześć, mam zamiar wziąć w leasing auto używane  o wartości ~100k (maks 5la...

źródło: 1280px-Kia_Proceed_Monrepos_2019_IMG_1939

Pobierz
  • 28
@MrMuffin zazwyczaj rozumiałem ze VATowcem zawsze warto zostać, jak on jest VATowcem to sobie odliczy ten twój VAT a ty odliczysz chociaz 50% z auta wiec profit.
Poza tym cokolwiek kupisz lapka itp to ten vat mozesz odliczyc.
@MrMuffin: jak lubisz autem jezdzic to raczej kia / hyundai, mazda z tymi skyactive to do spokojnej jazdy (180 koni i ponad 9 sek 0-100). Kia bedzie wygodniejsza (mniej twarda) od i30N.
@MrMuffin: niech cię ręka boska broni przed mazdą jeśli chcesz trzymać auto długo. Owszem są piękne, silniki są nawet spoko (choć dynamiką dupy nie urywa, raczej tylko spokojna jazda) to nawet nowe mazdy rdzewieją w polskich warunkach. Nie tak mocno jak słynne modele 3 i 6 z początków lat 2000 ale nadal na tyle by było to irytujące i degradujące wartość auta w przyszłości
@Stulejman_Beznadziejny
Gowno prawda. Uczepili się tej Mazdy i jak to w naszym kraju stereotyp się ciągnie jak o skrzyniach DSG. Mazda mocno poprawiła zabezpieczenie przed korozja i w młodszych rocznikach nie ma z tym jakichś większych problemów. Zresztą mam 2019r. CX5 i nie ma grama rdzy. Nawet jeśli to wystarczy zrobić zabezpieczenie podwozia i tyle. Kosztuje to kilka tysięcy, ale warto czy to Mazda czy inne jezeli trzyma się auto dłużej. Wiele
@lemansblue: Zabezpieczenie podwozia? Czy ty nie widzisz jakie idiotyzmy piszesz? Kilka tysięcy złotych wydać na zabezpieczenia auta przed korozja xD brawo, brawoooo!!!

Mazda super marka niepotrafiąca zrobicnocynku na aucie ;)
@lemansblue: Buahaha jaki to trzeba być głąbem by podpieram się tym filmikiem xD

Mazda NIE MA ocynku! Wbij to sobie do głowy. Jacek Balkan ich zaorał i wytknął jawne oszustwo.
@cwlmod
Tylko ja podpieram się trochę szersza wiedza niż Ty (i przede wszystkim Cie nie obrazam, moze naucz sie kultury wypowiedzi), niż filmikami z youtube'a dziennikarza motoryzacyjnego. Nie mam nic do Jacka, bo co tydzień ogladam jego filmiki, natomiast mam też zakład lakierniczy, który maluje samochody dla Mazdy po szkodach, transportowych (nowe auta) oraz normalne szkody, które ktoś oddaje do ASO, zeby zrobili. Dodatkowo mam w firmie aktualnie trzy CX-5... Na żadnej
@lemansblue: Czyli jesteś zainteresowaną stroną w tej dyskusji. Już wiadomo dlaczego bronisz mazdy xD

Jacek zaorał Mazdę merytorycznie i to kończy jakiekolwiek dywagacje. Mazda stosuje starą metodę nakładania ocynku z lat 80tych, która daje bardzo ograniczone efekty w porównaniu do kąpieli w ocynku. Gnicie mazd jest powszechne. Wszyscy to zauważają, a tylko zainteresowani i psychofan zamykają klapki na oczy.

Jeśli ford miałby problem z rudą to było by o tym głośno.
@cwlmod
Ja nie bronie Mazdy. Nie jest to moja ulubiona marka, szczerze to wywalone mam na nią ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko serio w tych nowszych samochodach one nie gniją jak to się dzieje teraz w innych markach, zapewne przez cięcie kosztów.
No i właśnie z Fordem się mylisz i to mocno...
Wejdź na byle jakie forum Mondeo mk5, S-Maxa mk2 i wpisz rdza. Dotyczy to tylko wersji
@lemansblue: Skoro sam przyznajesz, że problem dotyczy wersji Vignale to jakim cudem uznałeś to za sensowny argument do dyskusji?

Czyli mówisz, że 2 letni ford gnije w sposób jak na zdjęciach? Co na to aso? ( ͡° ͜ʖ ͡°)