Wpis z mikrobloga

@ZuluScout: Dużą bo jest to samolot u nas najniższego szczebla jakich brakuje.

Mamy mieć system trójwarstwowy obrony pierwsze F-35 do wykrywania dość cenne więc do walki z daleka jako stacje wykrywania, naprowadzania i koordynowania.

Dugi poziom F16 jako samoloty wielozadaniowe do walki powietrznej jak i wsparcia jednostek naziemnych, tańsza wersja F-35 więc eksploatacja nie zje naszego budżetu oraz duże możliwości przenoszenia różnego uzbrojenia.
No i najniższego szczebla Fa-50 z radarem podobnym
@Rocky_Zuma_Skye: Powiesz coś więcej czy tylko rzucisz gównem i uciekniesz jak małpa w zoo?

Tak, ale lekkie samoloty bojowe, a w szczególności FA-50, były priorytetem i zaprojektowaliśmy PhantomStrike w taki sposób, żeby dokładnie pasował właśnie do tego samolotu – zarówno jeżeli chodzi o zajmowane miejsce jak i to, ile energii może on dostarczać do radiolokatora. Celem było stworzenie nowego radaru AESA o parametrach jak w standardowym radarze AESA do F-16 lub
Samoloty szkolne to chyba mamy,


@Rocky_Zuma_Skye: Mastery są szkolno-treningowe.
Natomiast szybki zakup z półki tych FA-50 block 10 to po prostu skutek wojny na Ukrainie i potrzeby oddania naszych MiG-29. Eskadra z Mińska Mazowieckiego musi w okresie oczekiwania na F-35 czy tam F-16 (nie wiem jak Dowództwo Lotnictwa to ostatecznie rozwiąże) na czymś latać. Przecież jednostki rozwiązać nie można.
Gdyby nie ta wojna to sadzę że byśmy kupowali na spokojnie kolejne
@Rocky_Zuma_Skye: No to szambo widzę #!$%@?ło.
Wklejam ci coś co nie tylko ja potwierdzam ale też inni a ty wyskakujesz czy robię coś zbliżonego do wojska.
Nie wiem jak tobie tak bardzo przeszkadzają te samoloty to może dalej latajmy na starych Su-22, psst tylko trzeba latać nisko bo szuka ich już konserwator zabytków.

Albo ustaw się w kolejkę po F-16 na rok 2035 albo F-35 i #!$%@? do końca budżet na
@Rocky_Zuma_Skye:
Nie wiem jaki ty chcesz zrobić transfer technologii przy tworzeniu samolotu do Polski gdzie mamy doświadczenie co najwyżej w samolotach rozpoznawczych czy morskich.
Mnie denerwuje twoja skala ignorancji gdzie daje Ci wykład jak krowie na rowie a ty wyciągasz kolejny wątek bez odpowiedzi na poprzedni.

Sztuką było zrobienie zamówienia 8 lat temu no i były zamówione F-35 3 lata (a rozmowy toczone o nie od 5 albo 6) temu więc
Bo nie myślimy, że na pomoc w walce naszym F-16 wojsko będzie wysyłało F-35 które jest dużo cenniejsze jako centrum niż jako samolot do walki.

@Januszzex: Być może się mylę, ale to nie o to właśnie chodzi aby F-35 postrącał te moskiewskie wynalazki z nieba jak kaczki, a f16 itd. robiły resztę "roboty" - w sensie wsparcia jednostek naziemnych itp.?
Fa-50 z radarem podobnym do F-16 możliwościami uzbrojenia podobnymi do F-16


@Januszzex: brak AIM-120 oznacza ogromna roznice, zostaje tylko sidewinder na bliski dystans. Bomby tez ma tylko niekierowane chyba?