Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
@Furiat:

Nie zgadzam się xD. Polecam wizytę w Niemczech. jedziesz sobie 150 żeby spalanie było jeszcze w miarę i mijają ciebie ludzi lecący 250. Nikt na nikogo nie krzyczy, nikt nie ginie, niema katastrof, auta policyjne występują.


Szybka jazda wymaga kultury na drodze której u nas nie ma. Statystyki wypadków mówią same za siebie.
@buchowo: kłiii wszstko w Polsce jest źle za granica to je kultura. Ja jeżdżę przepisowo 140 rzadko ktoś mi mi na zderzaku siedzi częściej na lewy pchają się zawalidrogi twojego pokroju co jadą 100 i wyprzedzają tak 4 tiry. A potem płacz na wykopie ze ktoś śmie śmieć się irytować jadąc za nimi.
W Austrii masz niskie ograniczenia to i różnica prędkości mniejsza
@Outline:

o #!$%@? gorzej od Włochów? Dalej nie czytam bo nie wiesz co mówisz, albo raz przejechałeś i znawca


Włosi jeżdżą podobnie jak w Polsce, ale jednak jakieś minimum kultury i bezpieczeństwa zachowują.
Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia


@buchowo: Robię trasę Warszawa-Śląsk przez A1 kilkadziesiąt razy rocznie. Przy tym co widziałem na autostradzie Wenecja-Mediolan to nasi kierowcy są spokojni i kulturalni.

Co widziałem we Włoszech?
1. Nikt nie wrzuca kierunków jak
2. Siedzenie na dupie 0,5 metra
3. Gadka przez telefon trzymając go przy uchu przez 80% kierowców
4. #!$%@? się przed maskę co 5 minut.
@zielony_goblin:

ja #!$%@?, dlaczego głównie tacy "kierowcy" sie wypowiadają? Rocznie pewnie nabite 5k km i wielki znawca XD


XD czytamy ze zrozumieniem i pełnymi zdaniami. Jeżdżę sporo, ale niekoniecznie autostradami. Jak nauczysz się czytać to może w końcu przyswoisz prawo o ruchu drogowym.
"Wiadomo, że nikt na krajowce nie leci 150, ale jeżdze sporo i jak widze takie miernoty co nie potrafią dostosowac prędkości do warunków to robi mi się słabo." - komentarz zielonego goblina (a pewnie raczej zielonego trolla). wcale nie ma sugerowania o miernotach.


@januszowiebiznesu: Czy ty naprawdę nie rozumiesz tego co napisał? To właśnie miernoty nie potrafią dostosować prędkości do warunków, bo w dobrych warunkach jadą powoli i wylewają żółć na
@TheC:

1.Nikt nie wrzuca kierunków jak

2. Siedzenie na dupie 0,5 metra

3. #!$%@? się przed maskę co 5 minut.


No patrz to ja to samo widzę praktycznie codziennie na polskich drogach i nie mówię tutaj wcale o centrum wielkich miast
Szkoda w ogóle z tobą gadać, już wcześniej pokazałeś jakim jesteś ćwierćinteligentem i nawet nie rozumiesz tego co piszesz i twierdzisz jak Korwin, że to inni nie rozumieją tego co piszesz

Mam nadzieje, że twoja laska juz z tobą nie jest, bo szkoda jej zdrowia na jeżdżenie z takim kretynem drogowym

Tyle ode mnie i naucz się jeździć ciemny ignorancie


@xydeN-: Hehe czyli potwierdzasz że jesteś przygłupem ( ͡° ͜
przy drugiej dojeżdża mnie idiota w Mercedesie CLA i zaczyna mrugać. I taka sytuacja jest nagminna.


@buchowo: I ty myślisz że któryś z nas go pochwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ładnie opisałeś jak nie potrafisz jeździć drogami szybkiego ruchu. Jeśli dla ciebie Austria jest jakimś wzorem to znaczy że jesteś miernotą drogową. Czyżby w Niemczech też cię poganiali? Tam nie ma limitu i jakoś jest bardziej płynny ruch niż w austrii


@cwlmod: napisała najgorsza miernota drogowa bez podstawowych umiejętności jaka istnieje na tym portalu. XD
Pobierz
źródło: comment_1668780858OyQ4bR7om70KVpg3rg91fU