Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
Polecam wizytę w Niemczech. jedziesz sobie 150 żeby spalanie było jeszcze w miarę i mijają ciebie ludzi lecący 250. Nikt na nikogo nie krzyczy, nikt nie ginie, niema katastrof, auta policyjne występują.


@Furiat: Tam to policja cię wyprzedza jak ty jedziesz 150 :D
@buchowo: niedawno utknęliśmy na autostradzie w Niemczech, bo był wypadek, natychmiast kierowcy zrobili korytarz życia... i po chwili z*eby zaczęły się wbijać w ten korytarz i wyprzedzać wszystkich w korku... rzut oka - aha, polskie rejestracje. Realnie się za nich wstydziłam.
bez kitu, wrzucam filmik, który jak twierdzi sam nagrał. Wjechał na pomarańczowym, a refleks jak inwalida.

No ale on jeździ szybko ale bezpiecznie.


@Tymajster: O, kolejny z bolącym tyłkiem nieznający przepisów xD Filmik świetnie pokazuje jak dobrym mam refleks, wiec sam się ośmieszać miernoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest dużo limitów prędkości na odcinkach


@Lion_Stettin: To wszystko? To jest cała twoje odpowiedź? Przecież to co piszesz nie ma żadnego sensu logicznego. Jakie ty masz IQ?

@cwlmod: twoja stara mi ssała


No to już wiem, że to przedział dwucyfrowy xD
ostatnio w weekend zrobiłem 1,5kkm autostradami w Polsce i nie przypominam sobie żeby ktoś mi mrugał długimi. Wystarczy patrzeć w lusterka jak zmieniasz pas i jeśli ktoś jedzie od Ciebie szybciej to zwiększasz prędkość z tych przykładowo 120km/h do 140 na chwilę albo czekasz aż Cię wyprzedzi i nikt Ci nie będzie mrugał długimi, bo takim wyprzedzaniem nie zmusisz nikogo nawet do puszczenia nogi z gazu. A jak ktoś leci 180 to
@buchowo: z wieloma rzeczami się zgadzam, ale imo Włosi jeżdżą jeszcze bardziej bezmyślnie i samolubnie od nas. To co mnie najbardziej irytuje w polskich kierowcach, to nie wykorzystywanie pasa rozbiegowego, a na większości dróg szybkiego ruchu i autostrad jest on odpowiednio długi, żeby już na nim rozwinąć te 90km/h. Pod tym względem zdecydowanie najlepiej prezentują się kierowcy niemieccy.
Odważne słowa jak na kogoś kto na wykopie znany jest głównie z ignorancji i filmiku na którym sam rozbił auto.


@marcingliwice: Ignorancji której nikt mi nie wykazał i filmik w którym miałem kolizje z nie swojej winy? xD
@zielony_goblin: WIesz że szkoda. Ja się tylko bawię w wyśmiewanie miernot. Przecież ja tutaj nie napisałem nic kontrowersyjnego, a tylko perspektywę osoby, która przykłada dużą uwagę jak się jeździ, a widać jaki ból dupy to powoduje. Zero odpowiedzi a same wyzwiska, bo się miernotki poobrażały i nie przyjmują do wiadomości, że nie są dobrymi kierowcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przestań już szczekać wielki mistrzu kierownicy

Wszyscy od początku cię tu ładnie wyjaśnili a ty dalej coś tam szczekasz


@xydeN-: Tak? To pokaż gdzie miernoto drogowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piwakk: XDDDDDDD jaki cymbał japrdl
Żółte już świeci a ten zapie…la jak dzban
Zawsze przed światłami się powinno zwolnić, bo nigdy nie wiesz kiedy czerwone wskoczy
Jakby czerwone się szybciej włączyło to by przejechał na czerwonym ten wielki fachowiec od siedmiu boleści
Ładnie tam go widzę podsumowali
Ładnie tam musiał zap…ać
Nawet mi nie żal takich
jeśli to Ty jesteś na tym filmie z wypadku i30 to nigdy bym nie chciał z tobą jechać samochodem


@flash890: Czyli mówisz, że boisz sie jeździć samochodem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)