Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
  • Odpowiedz
@cwlmod: I już widać że jesteś wieśniakiem który w dupie był, gówno widział xd w Austrii wszędzie po 3 pasy? Stawiam orzechy przeciwko dolarom że w Polsce mamy więcej kilometrów dróg ekspresowych i autostrad 3 pasmowych, niż Austria, która prawie wcale ich nie ma
  • Odpowiedz
@buchowo: a powiem więcej, w terenie zabudowany jazda w okolicy 60km/h (lekko ponad dozwolony limit) - niesamowicie przyjemna, spokojna. Jest masa czasu na reakcję gdy ktoś wymusi, zajedzie czy inne sytuacje.
Ale jednak ból dupy niektórych gdy się jedzie z taką prędkością jest niemiłosierny. Skrajni debile (bo inaczej nazwać się nie da), potrafili na śniegu wyprzedzić na zakręcie gdy jechałem 50-60 w terenie zabudowanym - no idealne warunki do takiej
  • Odpowiedz
@buchowo: A myślisz, że czemu mamy takie statystyki wypadków. Prawa fizyki działają u nas tak samo, tylko kierowcy to idioci. Jak zacząłem trochę tras robić, to się przekonałem. Autostradowi "władcy" to jest klasyk, najczęściej służbowa skoda, albo jakiś cham w bmw, który rości sobie prawo do lewego pasa. To samo na krajówkach. Ktoś zapierdziela 2x ponad ograniczenie i cię pogania, bo ty jaśnie pana blokujesz jadąc przepisowo, albo nawet 10-20km
  • Odpowiedz
Skończyłbyś se walić konia do swojej zajebistości za kółkiem xD.


@Chemical_Brother: Nigdy tego nie robiłem. Ja tylko wyśmiewam miernoty drogowe, które próbują pouczać innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lion_Stettin: nie do końca tak, że twoja wina, ale masz duże szanse na orzeknięcie współwiny, a nawet na regres z odszkodowania, jeżeli odwaliłeś coś bardzo głupiego np. jechałeś 320km/g przy dużym ruchu xD
  • Odpowiedz
wyjebongo na p0lskich buraków, ja sobie jeżdżę zgodnie z limitami i na debili od długich mam jedną metodę - nie dodaję ani trochę gazu. Mam prawo wyprzedzać jadąc 110-120km/h i nic burakom do tego.


@mwmichal: Pięknie opisałeś jak to właśnie ty się zachowujesz jak typowy p0lski burak xD Jeździsz zgodnie z limitami, bo nie potrafisz prowadzić auta i masz problem z tym, że ktoś jedzie szybciej od ciebie.

A jak
  • Odpowiedz
@buchowo: Nie zgadzam się xD. Polecam wizytę w Niemczech. jedziesz sobie 150 żeby spalanie było jeszcze w miarę i mijają ciebie ludzi lecący 250. Nikt na nikogo nie krzyczy, nikt nie ginie, niema katastrof, auta policyjne występują.
  • Odpowiedz
  • 2
@buchowo też się trudno spotkać gdzie indziej z tym zachowaniem. pamiętam ostatnio jak tylko przekroczyliśmy granicę do Polski to od razu jakiś pajac podjeżdża pod zderzak i długimi, co ci ludzie mają w głowach?
  • Odpowiedz
Potwierdzam odnosnie cwlmod. Największy dzban tagu związanego z motoryzacją. Standardowo jak tacy ludzie: jeździ szybko, ograniczenia nie istnieją, generalnie jest mistrzem kierownicy, ale refleks gorszy niż u emerytów, co potwierdził na swoim filmiku :)


@piwakk: bez kitu, wrzucam filmik, który jak twierdzi sam nagrał. Wjechał na pomarańczowym, a refleks jak inwalida.
No ale on jeździ szybko ale bezpiecznie.
Tymajster - >Potwierdzam odnosnie cwlmod. Największy dzban tagu związanego z motoryza...
  • Odpowiedz
To właśnie dowód na to jaką miernotą drogową jesteś. Limit jest dla takich jak ty, którzy nie mają pojęcia o poprawnym prowadzeniu samochodu. Według twoich słów, jeśli nie byłoby limitu to ty byś nie wiedział ile jechać xD


@cwlmod: Cześć Konrad, ty tary #!$%@?, haha :D Nie wiedziałem, że masz konto na Wykop peel
Tymajster - >To właśnie dowód na to jaką miernotą drogową jesteś. Limit jest dla taki...

źródło: FTgZ-u9XsAAwR82

Pobierz
  • Odpowiedz
Wyprzedzam blisko limitu prędkości (115-120 na S i 135-140 na A) i nie ładuje się bez patrzenia na lewy pas przed inne auta.


@Ignorantum: to tak jak ja ale już wiele razy trafiło mi się, że ktoś mnie poganiał gdy... sam przed sobą miałem inne auto które dość ślamazałnie ale też wyprzedzało ten sam ciągi TIRów

i co teras? powinienem zawczasu pogonić tego wyprzedzającego ze 100? tak aby ewentualnie ktoś
  • Odpowiedz
@buchowo ostatnio w weekend zrobiłem 1,5kkm autostradami w Polsce i nie przypominam sobie żeby ktoś mi mrugał długimi. Wystarczy patrzeć w lusterka jak zmieniasz pas i jeśli ktoś jedzie od Ciebie szybciej to zwiększasz prędkość z tych przykładowo 120km/h do 140 na chwilę albo czekasz aż Cię wyprzedzi i nikt Ci nie będzie mrugał długimi, bo takim wyprzedzaniem nie zmusisz nikogo nawet do puszczenia nogi z gazu. A jak ktoś leci
  • Odpowiedz