Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #polskiedrogi
Ostatnio jeżdżąc autem po Europie i wracając do Polski nasunęły mi się pewne wnioski:
- autostrady w Polsce w praktyce są drogami bez limitów prędkości, nie jeżdżę jakoś bardzo często, ale nigdy nie widziałem na nich drogówki, aut z wideorejestratorami, fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości (na całej A1 nic takiego nie ma)
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia
- w Austrii i Czechach praktycznie nikt nie pogania cię długimi światłami gdy wyprzedzasz (chyba że trafisz na Polaka)
- praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)
- największym zagrożeniem na drogach szybkiego ruchu są duże różnice prędkości między pojazdami, w Austrii wszyscy jeżdżą praktycznie równo (ciężarówki i osobówki) i taka jazda jest znacznie płynniejszą i bezpieczniejsza przy dużym ruchu
  • 227
- Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia


@buchowo:
xDD jasne, w kraju w którym znak "ustąp pierwszeństwa" i "stop" praktycznie nie istnieją jest tak zajebiście, bezpiecznie i w ogóle. Nie to, co w Polsce, gdzie ludzie mimo że #!$%@?ą, to jednak ustępują jadącym na drodze z pierwszeństwem. Jazda po Włoszech to masakra. Jadąc główną drogą byłem cały spocony i zesrany, zwalniałem przed skrzyżowaniami z
Mało po Austrii jeździłeś, zwłaszcza okolice Wiednia.


@Dlugi_1111: Dawno nie jeździłem po Austrii ale okolice Wiednia i jazda po ekspresowcach, autostradach czy obwodnicach nie wiem jak się to nazywa, to trochę dzicz jak w Wawie XD Ale już po samym mieście to jeżdżą raczej spokojnie o ile jeżdżą bo tam chyba mało kto się pcha autem w miasto, większość zostawia na parkingach i się przesiada w metro .

@buchowo Gdyby Polacy
Slamazarne ruszanie że świateł, slamazarne rozpędzanie się na pasie rozbiegowy, nie ogarnianie lusterek itp itd to jmu nas plaga.

Strasznie zamulają ruch drogowy


@derigen90: Dodaj do tego notoroczyne ścinanie zakrętów. Czy to baby, czy złotówy - na drogach bardzo często ludzie nie potrafią nawet skręcać, utrzymać #!$%@? toru jazdy. No i ten pas rozpędowy - jak ktoś już zamula na rozpędowym to wiadomo, że trzeba jak najszybciej od niego #!$%@?.
Ja tak samo jeżdżę przepisowo, jest u mnie taka obwodnica ale z limitem do 50km/h więc jeżdżę sobie te 50 a ludzie #!$%@? dostają no bo jak, przecież 90 się da wycisnąć i nic się nie stanie...
Polacy jeżdżą gorzej od Włochów a wydawało mi się to trudne do przeskoczenia


@buchowo: co ty #!$%@?? Najwyraźniej nie jeździłeś w południowych Włoszech...

praktycznie tylko w Polsce ludzie wyprzedzają na wszelkich możliwych zakazach (podwójna ciągła pod górę i zakaz wyprzedzania)


@buchowo: znowu mocna odklejka -.- np. we wspomnianych wcześniej południowych Włoszech czy jakimś innym mocno południowym kraju miałem wrażenie, że światła, znaki i przepisy to jedynie luźne sugestie. Czerwone? Jadą.
Polecam wizytę w Niemczech. jedziesz sobie 150 żeby spalanie było jeszcze w miarę i mijają ciebie ludzi lecący 250. Nikt na nikogo nie krzyczy, nikt nie ginie, niema katastrof, auta policyjne występują.


@Furiat: Tam to policja cię wyprzedza jak ty jedziesz 150 :D
@buchowo: niedawno utknęliśmy na autostradzie w Niemczech, bo był wypadek, natychmiast kierowcy zrobili korytarz życia... i po chwili z*eby zaczęły się wbijać w ten korytarz i wyprzedzać wszystkich w korku... rzut oka - aha, polskie rejestracje. Realnie się za nich wstydziłam.
bez kitu, wrzucam filmik, który jak twierdzi sam nagrał. Wjechał na pomarańczowym, a refleks jak inwalida.

No ale on jeździ szybko ale bezpiecznie.


@Tymajster: O, kolejny z bolącym tyłkiem nieznający przepisów xD Filmik świetnie pokazuje jak dobrym mam refleks, wiec sam się ośmieszać miernoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest dużo limitów prędkości na odcinkach


@Lion_Stettin: To wszystko? To jest cała twoje odpowiedź? Przecież to co piszesz nie ma żadnego sensu logicznego. Jakie ty masz IQ?

@cwlmod: twoja stara mi ssała


No to już wiem, że to przedział dwucyfrowy xD
ostatnio w weekend zrobiłem 1,5kkm autostradami w Polsce i nie przypominam sobie żeby ktoś mi mrugał długimi. Wystarczy patrzeć w lusterka jak zmieniasz pas i jeśli ktoś jedzie od Ciebie szybciej to zwiększasz prędkość z tych przykładowo 120km/h do 140 na chwilę albo czekasz aż Cię wyprzedzi i nikt Ci nie będzie mrugał długimi, bo takim wyprzedzaniem nie zmusisz nikogo nawet do puszczenia nogi z gazu. A jak ktoś leci 180 to
@buchowo: z wieloma rzeczami się zgadzam, ale imo Włosi jeżdżą jeszcze bardziej bezmyślnie i samolubnie od nas. To co mnie najbardziej irytuje w polskich kierowcach, to nie wykorzystywanie pasa rozbiegowego, a na większości dróg szybkiego ruchu i autostrad jest on odpowiednio długi, żeby już na nim rozwinąć te 90km/h. Pod tym względem zdecydowanie najlepiej prezentują się kierowcy niemieccy.
Odważne słowa jak na kogoś kto na wykopie znany jest głównie z ignorancji i filmiku na którym sam rozbił auto.


@marcingliwice: Ignorancji której nikt mi nie wykazał i filmik w którym miałem kolizje z nie swojej winy? xD
@zielony_goblin: WIesz że szkoda. Ja się tylko bawię w wyśmiewanie miernot. Przecież ja tutaj nie napisałem nic kontrowersyjnego, a tylko perspektywę osoby, która przykłada dużą uwagę jak się jeździ, a widać jaki ból dupy to powoduje. Zero odpowiedzi a same wyzwiska, bo się miernotki poobrażały i nie przyjmują do wiadomości, że nie są dobrymi kierowcami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przestań już szczekać wielki mistrzu kierownicy

Wszyscy od początku cię tu ładnie wyjaśnili a ty dalej coś tam szczekasz


@xydeN-: Tak? To pokaż gdzie miernoto drogowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piwakk: XDDDDDDD jaki cymbał japrdl
Żółte już świeci a ten zapie…la jak dzban
Zawsze przed światłami się powinno zwolnić, bo nigdy nie wiesz kiedy czerwone wskoczy
Jakby czerwone się szybciej włączyło to by przejechał na czerwonym ten wielki fachowiec od siedmiu boleści
Ładnie tam go widzę podsumowali
Ładnie tam musiał zap…ać
Nawet mi nie żal takich
jeśli to Ty jesteś na tym filmie z wypadku i30 to nigdy bym nie chciał z tobą jechać samochodem


@flash890: Czyli mówisz, że boisz sie jeździć samochodem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xydeN-: On w swoim mniemaniu jest co najmniej na poziomie Kubicy w prowadzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze był taki śmieszny komentarz, gdzie wyszedł jego brak znajomości przepisów, ale już mi się nie chce szukać tego. Ale generalnie tam też każdy kręcił bekę z tego dzbana.
On w swoim mniemaniu jest co najmniej na poziomie Kubicy w prowadzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piwakk: Raczej w mniemaniu miernot drogowych. Ja jestem ponadprzeciętnym kierowcą. Daleko mi to mistrzów, ale przy tobie to mogę na takiego wychodzić :D

Jeszcze był taki śmieszny komentarz, gdzie wyszedł jego brak znajomości przepisów, ale już mi się nie chce szukać tego. Ale generalnie tam też każdy kręcił bekę z tego
@Wygryw_z_wyboru: Mówmy prawdzie w oczy. Na wykopie jest masa dzbanów o przeciętnej inteligencji, której wydaje się że są najmądrzejsi i lepsi od innych. Gdyby mieli więcej oleju w głowie to by potrafili się obronić, ale oni kończą na obrażeniu kogoś i myślą że wygrywają dyskusje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zielony_goblin: Ale za kogo Ty sie uwazasz, zeby mowic innym jak maja jezdzic? Jezeli ktos sie czuje komfortowo jadac po austotradzie 120, to niech tyle jedzie, jezeli wyprzedza kolumne tirów jadac tyle to Ty podbijajac do niego z 200 masz zredukowac predkosc, nie on ma się dostosować do Ciebie. Na autostradzie nie ma zasady "#!$%@? ile samochód da radę albo nie jedziesz autostradą" tylko jedziesz tak jak sie czujesz. Jak chcesz
Cofnij się do podstawówki, bo tam uczą czytania ze zrozumieniem


@xydeN-: Oho, kolejny popis niskiej inteligencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) No wskaż dokładnie z czym masz problem. Pamiętaj żeby w swojej historii jak to kogoś rzekomo nie widzę, nie zapomnieć dodać, że gość skręcał na zielonej strzałce
@januszowiebiznesu

@zielony_goblin: Ale za kogo Ty sie uwazasz, zeby mowic innym jak maja jezdzic? Jezeli ktos sie czuje komfortowo jadac po austotradzie 120, to niech tyle jedzie, jezeli wyprzedza kolumne tirów jadac tyle to Ty podbijajac do niego z 200 masz zredukowac predkosc, nie on ma się dostosować do Ciebie. Na autostradzie nie ma zasady "#!$%@? ile samochód da radę albo nie jedziesz autostradą" tylko jedziesz tak jak sie czujesz. Jak
@januszowiebiznesu: niech sobie jedzie nawet 100 byle by nie tamował ruchu, ale w 90% takie dzbany jada z 100 lewym pasem i nawet Ci nie zjedzie jak walisz długimi.

jezeli wyprzedza kolumne tirów jadac tyle to Ty podbijajac do niego z 200 masz zredukowac predkosc


Jeżeli wyprzedasz kolumnę tirów z taką prędkością blokujac tym lewy to zostan na tym prawym i nie #!$%@? innych. Kultura na drodze tego wymaga, ale widac
@Wygryw_z_wyboru:

Ty walnij się w cyngiel chłopie, bo chyba masz coś nie po kolei

zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, "kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym". Przepis ten nie wskazuje natomiast precyzyjnie, o jaką prędkość chodzi.


Na jakiej podstawie każesz komuś jechać minimum 140, bo inaczej nie powinien wjeżdżać na autostradę, co?
@zielony_goblin: No ja #!$%@?ę, chłopie. Jedzie 120, o 30 szybciej niż tiry, więc to jest jego #!$%@? prawo, zeby wyprzedzać te tiry lewym pasem. Nie jedzie 70 czy 100 jak piszesz, tylko jedzie 120, to nie jest mała prędkość w przypadku jakiekogolwiek wypadku. Jak jedzie 70 to nie wyprzedza tirów, jak jedzie 100 to wyprzedza. Jak możesz tak bardzo myslec o sobie a nie o innych, myslac ze kazdy powinien jechac
nie zmuszaj innych zeby robili to samo, bo inaczej "sa miernotami".


@januszowiebiznesu: Nikt tego nikomu nie sugeruje. Miernotami są osoby, które są słabymi kierowcami i które broni limitów prędkości argumentem, że takie są i masz się dostosować. Nawet rozmowa na temat ich zasadności jest już obraża i wywyższaniem się.

Miernota nie zauważa, że różne auta i różni kierowcy jeżdżą w bardzo różny sposób. Dla nich zupełnie logicznym jest że ledwo przechodzący