Wpis z mikrobloga

@robert5502: czyli drogi na których jeździsz, sieci energetyczne z których korzystasz, edukacje którą otrzymałeś i opieke zdrowotną, osłony policji i straży pożarnej oraz służb innego typu na ile wyceniasz tak realnie?
@interpenetrate: policzmy

Koszt pracodawcy (czyli ile musisz wypracować realnie) 12 048.00.
Pensja netto UoP 7 147.
Pensja netto to 59% tego co wypracowałeś.

Teraz tak: odejmij VAT 23%. Zostaje 5503.19 czyli 45% tego co wypracowałeś. Do tego wszelkie opłaty, akcycy, podatki cukrowe. No niech będzite te 1000 złotych. Zostaje 4503.19 czyli 37% tego co wypracowałeś.
Realne opodatkowanie pracy w polsce to okolice 70+ jak masz 2 próg podatkowy to 80%+.
@FLAC:
Tylko do pensji netto kalkulacja ma sens

Co więcej nawet z takimi kosmicznymi założeniami, że wydajesz całą kasę na produkty z vat 23% i jeszcze dorzucasz 1000 PLN akcyz i podatków cukrowych (co miesiąc) doszedłeś do niespełna 60% opodatkowania.

63% opodatkowania? Panie, to prawie 70%, a w drugim progu 80%!! Jak w memie!!
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robert5502: mnie to rozwala, weszliśmy na dobre w kolejne 10 lecie, a stan polskiej prowincji to wciąż upadek komuny. 30 lat i nic się nie zmieniło. Odmalowanie 15 lat temu bloku i kamienicy to nie to. Z resztą wystarczy zobaczyć Warszawe, Poznań, Wrocław... Stan polskich miast przy ich budżecie to jest patologia. Wstyd się przejść z zagranicznym turystom i pokazywać Polskę. Żeby takiej podstawy nie ogarnąć jak równe chodniki? Żeby na
95% znajomych, których znam/kojarzę tak opisywało swoje przygody z wyjazdem za granice. Mieszkanie z patusami, jedzenie najtańszego i najgorszego jedzenia, do pracy z buta albo rowerem. Jak ktos nie ogarnia w polsce to za granica nie będzie miał luksusów(w większości przypadków). I tak wiem, ze zaraz napiszesz, ze tobie się udało i tez znam takie przypadki, ba nawet ja siedzialem w Niemczech i na Islandii i dobrze mi się żyło. Chodzi o