Wpis z mikrobloga

Przez pare miesiecy meczylem sie z bolem w lewym barku. Odstawilem calkiem over head pressy, wyciskanie na skos tylko hantle do 45 stopni, rozciagalem systematycznie gore, wzmacnialem rotatory i tyl barku. Bol nadal byl. Az w koncu, po tym jak zaczalem odczuwac duza asymetrie w wyciskaniu na plasko, w wyniku researchu odkrylem taki miesien jak Serratus Anterior.

Dzisiaj dopiero drugi dzien slizgania rekami po scianie i prawie juz nie czuje bolu unoszac rece nad glowe (òóˇ)
Oby tak dalej to moze sie obedzie bez fizjo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#mikrokoksy #silownia
  • 8
@Kasahara: to drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°) napewno lepiej bylo odrazu umowic wizyte, ale jakos ciagle probowalem samemu cos wykombinowac. I tak raczej w niedalekiej przyszlosci sie wybiore na przeglad, mysle ze bedzie sporo do poprawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mikel945: chciałoby się powiedzieć, że zębaty przedni jest przyczyną praktycznie wszystkich kontuzji w obrębie barku, ale no wiadomo, są różne przypadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z drugiej strony, jak są problemy z pracą łopatki (nawet tak subtelne, że ich się nie odczuwa z początku i dają o sobie znać po przekroczeniu możliwości kompensacyjnych organizmu), to można w ciemno obstawiać, że ten niepozorny i trochę zapomniany mięsień jest
@Saprofit, @Mikel945: #!$%@?, no ja też mam tam nayebane coś. Tylko że byłem niby u topowego fizjo na wiosce, specjalisty od barków właśnie, robił USG, testy mobilności, zniszczył mnie palpacyjnie, skatował piersiowe, bo fakt, ciągnęły. I trochę pomogło, ale teraz mam wrażenie, że o ile to ustąpiło, to nadal wszystko wokół łopatki pracuje dziwnie. Również ćwiczę tył barku, rotatory, jakieś wzmacniająco-stabilizacyjne gówna i tak różnie bywa. Jak rozluźnie jedne spięte
Dzisiaj dopiero drugi dzien slizgania rekami po scianie i prawie juz nie czuje bolu unoszac rece nad glowe (òóˇ)


@Mikel945: Zarzuć pls o co chodzi z tym ślizganiem, bo mam właśnie taką przypadłość jak Ty xd