Wpis z mikrobloga

#oszukujo dzisiaj z rana przywitał mnie telefon z PKO, żeby potwierdzić umowę o pracę do umowy kredytowej. Żadnego kredytu nie brałem, więc gość mówi, że w takim razie to zgłasza, blokuje wniosek, pyta w jakim banku mam konto i że poinformuje mój bank o próbie wyłudzenia, że zaraz mój bank się skontaktuje. Faktycznie zadzwonił numer prawidłowy mojego banku, dostałem prawidłowego smsa od mojego drugiego banku (prawilny sms), że moje kanały dostępu zostają zablokowane, podał mi mojego prawidłowego maila, imię, zapytał czy nie było próby dostania się na konto maila (była, od nich recovery xD) no i powiedział, że będzie się ze mną kontaktować policja. To już mi śmierdziało, więc wiedziałem żeby żadnych danych nie podawać, ale ciągle miałem WTF jak oni wysłali prawidłowego smsa z banku (okazuje się, że po prostu wymuszają chyba próbami logowania takiego smsa) - ten pseudo policjant kontynuował próbę, pytam o potwierdzenie, że dzwoni z policji, to on żebym sobie sprawdził numer komendy. No i już widzę, że przekręt, mówię że ja sobie zadzwonię sam na policję, on mi pogroził że łamię tajemnicę sprawy, że 2 lata więzienia, bla bla bla, zagotował się, rozłączyłem się i zadzwoniłem na 997 i oczywiście wszystko przekręt. Nic nie podałem, nic nie wymusili, potwierdziłem w banku, żadnych nieprawidłowych logowań ani wniosków kredytowych. Wszystko okej.

Chyba zgłoszę to na policję, może coś to da, bo ten sposób jest naprawdę nieźle i wiarygodnie przygotowany. Opisuję ostrzegawczo, może ktoś nie zna i też się zestresuje niepotrzebnie. :)

Polecam też infolinię #mbank - automaty pyta o temat rozmowy, mówiąc próba włamania dostajesz priorytet i uwaga, czekasz jedyne 45min na konsultanta. xD

#bankowosc #zlodzieje
  • 86
@adrian1207 miałem podobną sytuację jak zadzwoniłem do banku w tej sprawie to mi powiedzieli że oni nie dzwonią w sprawie kredytu więc nawet jakby ktoś próbował się podszyć i wziąć kredyty to oni by mnie nawet o tym nie poinformowali xD wiec z miejsca każdy taki telefon to fejk
@adrian1207: Do mnie też dzwonił. Najpierw mówił przepiękną polszczyzną, ale po kilku zdaniach zorientowałem się, że to złodziej i nawsadzałem mu najgorszych inwektyw. Jak się zagotował, to wtącała wschodni akcent do niektórych słów.
@adrian1207: pracuje nad systemem który wysyła maile i SMS. Bez problemu mógłbym Ci wysłać SMS z kancelarii premiera w tej chwili. W Polsce nie trzeba rejestrować numerów z których wysyłasz SMS jak używasz jakis bramek online, mozesz wpisac cokolwiec jako nadawca a operatorni i tak to przepusci., np w sszwecji każdy taki numer musi być zarejestrowany u operatora.
@adrian1207
Stary ostatnio do mnie dzwonili ze mam kryptowaluty i że mogę zainwestować ze widzą na koncie 0.25BTC i itp , akcent wschodni, śmierdzi na kilometr , zadzwoniłem na komendę w gmaps znalazłem pierwsza lepsza a ich odp była taka proszę nic im.nie podawać i wywalone jajory tym bardziej ze te ruskie bladzie dzwonili ze stacjonarnego mogli chociaż o ich numer poprosić xD a tu #!$%@? po co robotę sobie brać xD
@adrian1207:
zgłaszaj na policje, jedziesz z frajerami do końca, daj znać co wyszło, wołaj
jaki kvrwa bezczelny- jeszcze groził oszust, jedziesz z nimi normalnie
@adrian1207: miałem ten sam numer. Ale mi to śmierdziało od razu bo dzwonił gość ze wschodnim akcentem, pewnie rusek albo ukrainiec. Powiedziałem że ja to się sam skontaktuję z infolinią ich banku i z nim gadać nie będę - o dziwo podał mi prawidłowy numer do infolinii PKO. Dzwonię na infolinię PKO i nic się nie działo, ale potwierdzili że mają teraz intensywne próby oszustwa i mechanizm jest taki jak u
@adrian1207: Miałam identyczną akcję: Telefon niby z PKO, że wzięłam kredyt na ok. 20 tysięcy i że weryfikują dane. Po tym jak powiedziałam, że nic nie brałam to gość od razu zaczął mówić, że w takim razie musi zgłosić oszustwo i w jakim banku mam konto. Rozłączyłam się, bo słyszałam u niego lekki akcent i powiedziałam, że sama zadzwonię na infolinię i sprawdzę. Babka na infolinii potwierdziła, że nie mają w
@adrian1207: Do mnie dzwonili około tydzień temu z podobnym, ale mniej wyrafinowanym scamem. Podszywali się pod Bociana, mówili, że ktoś brał kredyt, ale numer konta do przelewu im oflagowało jako podejrzany i potrzebują weryfikacji czy to ja brałam kredyt. Szybko się rozłączyłam, powiedziałam, że sobie do nich oddzwonię sama i wyjaśnię sprawę. Z jednej strony jak czytałam o przekrętach z tego numeru (do mnie dzwoniono z 600 100 100), to ludzi
Polecam też infolinię #mbank - automaty pyta o temat rozmowy, mówiąc próba włamania dostajesz priorytet i uwaga, czekasz jedyne 45min na konsultanta. xD


@adrian1207: PRO TIP: wystarczy odpowiedzieć na pierwsze pytanie bota "konsultant", on potem zada jeszcze jedno i powiedzieć tak samo, wtedy cię połączy. Działa wszędzie gdzie dzwonię, czyli inpost, inea, orange, play i pewnie więcej
naciski - >Polecam też infolinię #mbank - automaty pyta o temat rozmowy, mówiąc próba...

źródło: pro-tip-koncowki-1500sztuk-6x250szt

Pobierz
@adrian1207: mieszkam w Stanach i dostałem ostatnio telefon „od agentki FBI”, że na moje dane powstało 10 kont bankowych, które są używane do prania pieniędzy z Meksyku, numer dzwoniący 1:1 z oficjalnej strony FBI, kobieta przez telefon podała nawet numer odznaki, który po wpisaniu w neta przekierowuje na stronę służb, wiec wyglądało dość legitnie. Nie wiem jak w PL ale tutaj jest tak, że jeżeli naprawdę coś na ciebie mają to
@adrian1207: Zadzwonili z tą bajką do mnie w zeszłym roku. Stwierdziłem że rżnę głupa i udaje niedołężnego dziadka. Bite 2 godziny...
Próbowali mnie zmusić do instalacji teamviewera na telefon by podejrzeć logowanie do banku... Podszywali się pod PKO SA
@adrian1207: nie raz proba kradziezy to jakies nie do konca dobrze przetlumaczone z ruskiego popupy czy konsultant z indii ale innym razem naprawde sie #!$%@? postaraja i to tych co sie staraja trzeba sie bac. U koleżanki jak sie starali #!$%@? kase to bylem pod mocnym wrazeniem. Zainfekowali jej kompa jakims cookie ktory sprawial ze na jej koncie z mbanku w przegladarce bylo widac ze ma 20 tysiakow wiecej niz miala