Wpis z mikrobloga

Idealiści i perfekcjoniści to chyba jedne z najgorszych grup osób zaburzonych. Jak chcesz być perfekcyjny to sobie bądź ale nie wymagaj tego od innych. A jak nie umiesz nie wymagać to najlepiej liczbę osób wokół ciebie zredukuj do 0. I przede wszystkim, jak jesteście perfekcjonistami, nigdy nie myślcie o dzieciach bo ich mocno skrzywdzicie a one potem przez lata będą musiałby z tego wychodzić.
#psychologia #psychiatria #zaburzeniaosobowosci #zaburzeniapsychiczne #zycie #rodzina #przegryw
  • 5
Idealiści i perfekcjoniści to chyba jedne z najgorszych grup osób zaburzonych.

ten zaszczyt idzie do zaburzeń z wiązki B według mnie. perfekcjonizm w połączeniu z którymś z tych zaburzeń jest największym problemem bym powiedział.
@viciu03:
@10129: fakt chociaż myślę, że nawet sam perfekcjonizm w sobie jest jakimś zaburzeniem i to on wystarczy, aby innym ludziom ciężko żyło się z taką osobą
chociaż myślę, że nawet sam perfekcjonizm w sobie jest jakimś zaburzeniem

chyba zależy od jego natężenia i od tego czy ktoś go zachowuje dla siebie czy oczekuje też od innych.

to może być coś co napędza siebie do sukcesu, dopiero jak tego za dużo to zaczyna niszczyć życie zamiast pomagać.

np na stronie o psychologii jest:

Perfection manifests itself in three domains. Self-oriented perfectionism is imposing an unrealistic desire to be perfect
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.