Wpis z mikrobloga

Dlatego w tego typu sprawach się zaprasza psychologa, bo dziecko może powtarzać np. co jeden z rodziców jej wmawia itp. itd.
@lexico: @BeatboxRocker Jeżeli psycholog wdrukowuje wspomnienia, lub jego poglądy polityczne są na tyle silne, że zaburzają jego osąd to to jest wina psychologa; nie dziecka.

W moim komentarzu chodziło mi głównie o to, że dzieci często kłamią konfabulują i jest to naturalne do pewnego wieku. Nie można winić dziecka 8-letniego za sprawy dorosłych (chyba że się stwierdzi ciężkie zaburzenia psychiczne, ale to znowu nie jest wina dziecka).

W takich sprawach to
@lexico: Tzn. jeżeli pytanie jest o to czy system sprawiedliwości jest wydolny to możemy sobie odpuścić tę dyskusję, bo masz rację - nie jest. Podejrzewam, że ok. 15% skazanych (mężczyzn) siedzi, bo tak było łatwiej dla różnych służb.

I tak, poza najbliższą rodziną/prawdziwymi przyjaciółmi nikt się nie przejmuje losem faceta. Widać to na wielu płaszczyznach (wiek emerytalny, asymetryzm w sprawie wojska, oskarżenie przez faceta vs oskarżenie przez kobietę (Depp vs Heard