Wpis z mikrobloga

Tak teraz pomyślałem, że ruscy mają sporo racji w tym że USA odpowiada za wojnę. Przecież ktoś ich zachęca- Ukrainę do dołączenia do zachodu. To nie tłumaczy oczywiście w żaden sposób tego co kacapy wyprawiają. Przecież my nie mamy wglądu w zakulisową politykę USA względem ruskich bo nasza optyka medialna jest prozachodnią więc sam sposób prezentacji informacji jest sugestywny. Putin od paru ładnych lat o tym mówił i twierdził, że przedstawiał swoje "obawy" ale twierdził że USA im odpowiadało, że każdy kraj może brać w udział w takich sojuszach jakich chce.
#ukraina #wojna #rosja
  • 77
@mial85: moment zapalny był jak Janukowycz odrzucił tą umowę z Unią. Tam wtedy trzeba było wszystko o wiele lepiej rozegrać bez żadnego sojuszu militarnego z samą niezmilitaryzowana powolną asymilacją z Unią i by było ok. Po prostu politycy nawalili i takie są tragiczne efekty. To było do rozegrania i z perspektywy czasu właśnie to widać
@aa-aa: #!$%@? o obawach rosji to czysta ruska propaganda. Agresywne państwo posiadające głowice termojądrowe czuje się zagrożone i ma obawy sojuszem obronnym, który systematycznie ciął wydatki na wojsko i ograniczał swoje armie, którego najsilniejsze ogniwo USA zredukowało kontyngent wojskowy w Europie do śmiesznych ilości XD

Jakie obawy? Zwyczajna wymówka dla faszystowskiej imperialistycznej rosji, która by mordowała i plądrowała wszystko gdyby miała dość sił.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: utrata zależności politycznych i gospodarczych wskutek nowych porozumień z zachodem jest również osłabieniem i zmniejszeniem potencjału militarnego na co kraj pokroju rosji pozwolić sobie nie może jeśli chce zachować swój status a na tym im bardzo zależy
jest również osłabieniem i zmniejszeniem potencjału militarnego na co kraj pokroju rosji pozwolić sobie nie może jeśli chce zachować swój status a na tym im bardzo zależy


@aa-aa: a mi bardzo zależy żeby mieć na koncie 10 milionów, czy to znaczy że mam wyjść na ulicę i każdy kogo spotkam ma mi oddać swoje oszczędności, bo jak nie to #!$%@??