Wpis z mikrobloga

Pamiętam Marsz Niepodległości 2013. Wtedy się trochę bujałem z nacjonalistami. Lubiłem historię, a w moim zadupiu brakowało akademickich środowisk to ONR były jedynymi z którymi mogłem pogadać o czołgach WW2.
Na Marszu wszyscy żeśmy krzyczeli Ruską ku*wa aeoeoeo. A jak zaczęła się palić ruska ambasada to tłum ogarnął szał, nacjonalistyczne serca zaczęły płonąć.

Dzisiaj ci starzy znajomi apelują o dogadanie się z ruskimi i udostępniają ruską propagandę.

#wojna #ukraina #rosja
Pompejusz - Pamiętam Marsz Niepodległości 2013. Wtedy się trochę bujałem z nacjonalis...

źródło: temp_file.png4128358341292505957

Pobierz
  • 41
@zafrasowany
Narodowe środowiska w Polsce chcą polityki historycznej. Jak Rosja zaatakowała Ukrainę doszło tutaj do pewnego zgrzytu w ich mózgach - no bo oba złe. Fala przechyliła się na korzyść Rosji bo Wołyń itd. Ciekawy jestem co by było podczas wojna rosyjsko niemieckiej - styki by im przepaliło zupełnie XD
W tamtych latach Żołnierze Wyklęci i Katyń były na fali. Jakby wtedy ruskie zrobiły to co teraz to może by poszli za
Dzisiaj ci starzy znajomi apelują o dogadanie się z ruskimi i udostępniają ruską propagandę.


@Pompejusz:

Wtedy też, zawsze proponowali dogadywanie się z Rosją, jeżeli odniosłeś INNE WRAŻENIIE, to odniosłeś wrażenie, a koledzy kłamali.

Narodowcy byli, są i będą niewzruszenie prorosyjscy.

Poseł do Dumy Państwowej Roman Dmowski był prorosyjski.

Falangiści Piaseckiego pierwsi poza komunistami dogadali się z rosyjską razwiedką, a żyło im się w Peerelu dostatnio.
@Pompejusz: Potrafisz podać ile % tych narodowców jest prorosyjskich? czy nie jest tak że zobaczyłeś kilku randomów z neta i starasz się to przekładać na całą grupę? Osobiście nigdy nie spotkałem narodowca który by się ciepło wypowiadał o rosji i o zawieraniu z nimi sojuszy. ONRowcy mają większe powiązania z ukraińskimi nacjo niż jakakolwiek inna grupa w PL. Moim zdaniem mocno koloryzujesz ;)

Stanowisko ONR:

Oświadczenie ws. ataku Rosji na Ukrainę
@Pompejusz: brama też prawie puściła i kamienie leciały. kolega opowiadał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pamiętam narrację z tamtych lat o nazistach bo psy były ganiane oraz Jak antifa była ganiana po miescie i chowała się po piwnicach. teraz policja rozgania strajki kobiet i kosa zmieniła kierunek i policja jednak niedobra bo pisowska. Za po byla dobra bo biła tych drugich
Stanowisko ONR:


@koala667: gówno wynika z tego stanowiska tak na prawdę, poza tym że nikt w ONR nie ma pojęcia o polityce. xD

krytycznie podchodzimy do (...) imperializmu atlantyckiego. (...) Wyrażamy ubolewanie nad tym, że USA przekazuje Izraelowi znacznie większe wsparcie, niż Polsce i krajom bałtyckim


To niech się zdecydują, chyba że ich rozumienie polityki jest na poziomie 12-latka, który myśli że ktoś coś komuś będzie dawał z dobrego serca i