Wpis z mikrobloga

Część,kupiłem ostatnio trochę ziół z myślą by je zmieszać i pić przed snem,ale też przyszła mi myśl by pić ta herbatkę z rana po przyjsciu do pracy by uspokoic natrętne, nerwicowe myśli i zastanawiam się czy ten zestaw ziół które kupiłem by strikte pić przed spaniem ,by mnie nie zamulił za bardzo na początku dnia.
Czy ktoś ktoś się zna mógłby rzucić okiem ocenić ,ewentualnie coś podpowiedzieć,doradzić jakie zioła pić z rana do uspokojenia myśli i nie zamulenia
Dzięki
#ziololecznictwo #ziola #farmacja #medycyna
#natura #leczenie #nerwica #medycynaalternatywna
  • 13
@hardcore1: Jakie zioła kupiłeś? Które stosujesz na sen? Szkoda pieniędzy na suplementy diety. ;)

Możesz spróbować ziele dziurawca - Hyperherba (Labofarm), ewentualnie zioło sypkie/fix od Kawonu. Na noc kwiat lawendy, szyszka chmielu, ziele męczennicy (Kawon/Flos). Wspomniane wcześniej adaptogeny mogą się nadać.
@BabblingBook: wiesz co trochę kupiłem ,kozłek,werbena,męczennica,chmiel,melisa, arcydziegiel,rumianek wszystkiego po 50 g i mam zamiar to zmieszać razem i pić,
A na dzień też sproszkowane tam kupiłem ashwe,mące,rózeniec i zen szen i to chyba będę z wodą mieszał albo w kapsułki tego po 100g oprócz rozenca jego 50g
@hardcore1: Tinospora Cordifolia w połączeniu z Octimum Sanctum. Są badania, że poprawia zdolności poznawcze.
Ale nic szczególnego nie zauważyłem po wypiciu kilka razy.

Ten różenieć górski ponoć dobry, ale jeszcze nie próbowałem.

Różnej maści nootropy też są dobre. W sumie Gotu Kola jest nootropem i są po niej podobne odczucia.
@Nemayu: a słyszałeś o szczodrak krokoszowaty albo cytryniec chinski ? Nie wiem jak o tym drugim ale ten pierwszy ponoć dodaje energii na czym mi aktualnie zależy i z tego co ludzie pisali wydawały się ciekawymi ziołami