Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #bekazpodludzi #oskarki #takaprawda #januszebiznesu

Fantastyczny pomysł ta nauka programowania dla dzieci. Dzieciaki siedzą w domu i klepią jakiś denny kod, zamiast rozwijać swoje realne pasje i próbować tam, gdzie naprawdę w przyszłości mogą znaleźć swoje miejsce. Dlaczego? Bo nowobogaccy rodzice, którzy dorobili się na sprzedaży garnków, słyszeli że w IT gruba kasa i teraz chcą zrobić z dzieciaka młodego Billa Gatesa xD

Najzabawniejsze jest to, że zanim oni wejdą na rynek, to skończy się deficyt programistów, a pensje już nie będą tak gwałtownie #!$%@?ć. Poza tym stawiam, że gruba część z nich po prostu się raz-dwa wypali, bo robią coś, do czego ich zmusili rodzice, a nie co sami chcieli robić.

Tak czy siak super pomysł na biznes. Nic tylko targetować reklamy do tępych nowobogackich dzbanów. Wraca niewolnictwo, tyle że nowoczesne. Żyć by pracować, a nie pracować by żyć i korzystać z pieniędzy. Super xD
  • 40
  • 0
@e-stark: Sprawdź co znaczy nowobogacki. Nic mnie nie piecze, że ktoś zarabia. Ja w swoje możliwości wierzę, jestem młody i wszystko przede mną. Termin nowobogacki oznacza dla mnie to, jak ktoś jest prostym wieśniakiem bez klasy, ale dorobił się na jakichś scamach i teraz ma kasę i próbuje wbić się do klasy wyższej.
  • 0
@programista15cm: No i wtedy już #!$%@? bedziesz umiał, bo ja z biegiem czasu nauczę się programować, skoro to będzie tak powszechne, a ty będziesz pracować w zawodzie, który każdy umie wykonywać
@Maniakrzelaza: śnisz xd od 30 lat języki programowania są coraz przystępniejsze dla ludu, powstają języki graficzne, a może nawet bot będzie Ci pisał program na podstawie tego co mu napiszesz po "ludzku". Potrzeba skillów programowania nie zniknie, ale potrzeba znajomości semantyki już tak, więc próg wejścia będzie spadał co przełoży się na większą ilośc programistów na rynku.
@Kopyto96: czyli tak jak myślałem, piecze cię dupa bo ktoś zarobił jakieś pieniądze a jak ma więcej niż ty to na bank złodziej i oszust. Z taką polackim myśleniem, że każdy kto ma więcej pieniędzy niż ty to złodziej daleko nie zajdziesz w życiu bo wiecznie będziesz patrzeć na każdą osobę wokół w taki sposób i z góry będziesz się nastawiać toksycznie do każdego
@Kopyto96 no tak wygryziesz kolesia z 20 letnim doświadczeniem xD. To jakby pierwszak miał konkurować z maturzystą w pisaniu rozprawek. Dalej będzie potrzeba głębszej znajomości programowania i tego jak działa system/komputer. Akurat programista to będzie jeden z ostatnich zawodów, który zostanie wygryziony.
Programowanie za 10 lat będzie jak pisanie. Analfabetyzm/niepiśmienność zmieni znaczenie i będzie oznaczać brak umiejętności programowania


@Maniakrzelaza: o #!$%@? co ja przeczytalem xd
@Kopyto96: każdy umie obsługiwać worda, a jakoś nie każdy jest pisarzem. Mylisz 1. kompetencję z całym zawodem, ale czego sie spodziewać po dzieciaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież nie masz pojęcia czym jest informatyka, a w szczególności inżynieria oprogramowania
@Bover: akurat co do tego jest konsensus w branży. Każdy będzie umiał ify i while ogarnąć. Już można programować "nocode" w gui na klockach. Można tak najprostsze rzeczy automatyzować, ale to często wystarczy na wielu stanowiskach żeby pozbyć sie powtarzalnych elementów pracy i ja znacznie przyspieszyć.

Nie ma to nic wspólnego z inżynieria oprogramowania
Gościu, za 10 lat to was może AI powycinać z rynku, więc nie pisz takich bzdur


@Kopyto96: Jak ktoś pisze o AI zastępującym programistów, to od razu wiem, że mam do czynienia z ignorantem albo trollem xD

No ale dobra, podejmę dyskusję, jak więc wyobrażasz sobie AI wygryzającą programistów? Coś w stylu ChatGPT, któremu napiszesz "ogarnij mi kod do sklepu internetowego z ubraniami", po czym dostaniesz gotowe materiały, które wystarczy wrzucić
akurat co do tego jest konsensus w branży. Każdy będzie umiał ify i while ogarnąć. Już można programować "nocode" w gui na klockach. Można tak najprostsze rzeczy automatyzować, ale to często wystarczy na wielu stanowiskach żeby pozbyć sie powtarzalnych elementów pracy i ja znacznie przyspieszyć.


Nie ma to nic wspólnego z inżynieria oprogramowania


@programista15cm: ale co ma "branża" do tego?
@Bover: a kto jak nie branza wie najlepiej dokad zmierza? Wplyw informatyki na spoleczenstwo to jeden z kierunkow dokotoranckich na IT. Jest takich mixowych kierunkow na IT masa.
Badanie jest wlasciwie wszystko na co wplywa IT
@Kopyto96 Rozumiem, że wiesz z doświadczenia? Akurat robie w branży. Jakoś Excel i komputery nie wygryzły księgowych, tak samo jak to nie wygryzie programistów.
@Bover: a gdzie musisz miec glowe, zeby tworzyc i walczyc z chocholami?

Nikt nie napisal, ze bedzie niezbedne, umiejetnosc robienia prezentacji w pp czy wyliczen w excelu nie jest niezbedna w wiekszosci zawodow.

Ale jak chcesz miec lekka prace przy biurku to jednak raczej jest niezbedne.
Nikt nie napisal, ze bedzie niezbedne


@programista15cm:

Programowanie za 10 lat będzie jak pisanie. Analfabetyzm/niepiśmienność zmieni znaczenie i będzie oznaczać brak umiejętności programowania


@Maniakrzelaza to właśnie napisał i do tego właśnie się odnosiłem.

A ty niestety cierpisz na wtórny analfabetyzm.