Wpis z mikrobloga

Znajomy dzwonił z silnymi myślami na telefon zaufania. Otrzymał odpowiedź żeby sobie poczytał w internecie na temat depresji. Pani psycholog odbębniła, następny niech dzwoni. A zresztą ona nie ma czasu siedzieć na telefonie, najlepiej przyjdź do niej na sesję godzinną co tydzień za 200ziko za godzinę, bo st00pki poszły do góry, i raty kredytu za mieszkanie na strzeżonym osiedlu dewelooerskim są drogie. Jednak to prawda że jako chłop nic na tym świecie nie znaczysz, jesteś tylko liczbą w statystyce.
#przegryw #psychologia #pieklomezczyzn #depresja #samobojstwo #samotnosc
TrzyGwiazdkiNaPagonie - Znajomy dzwonił z silnymi myślami na telefon zaufania. Otrzym...

źródło: IMG_20230228_130302

Pobierz
  • 53
Znajomy dzwonił z silnymi myślami na telefon zaufania. Otrzymał odpowiedź żeby sobie poczytał w internecie na temat depresji. Pani psycholog odbębniła, następny niech dzwoni. A zresztą ona nie ma czasu siedzieć na telefonie, najlepiej przyjdź do niej na sesję godzinną co tydzień za 200ziko za godzinę


@TrzyGwiazdkiNaPagonie: a co ma zrobic taka osoba? aby pokonac depresje trzeba kontaktowac sie ze specjalista, co moze zrobic osoba przez telefon? sam mam doswiadczenie wieeelu
@fajny_kapelusz: Trudno mi się odnosić do każdej pseudonaukowej głupoty, których tam się uczą. Podsumuję tylko dzisiejszą psychologię jako wrzucenie smutku, niedopasowania, lęku i wszelkich odchyleń do koszyka chorób psychicznych. Hipokryzja polega na tym, że udają, że to nie zrzucają winy na pacjenta, tłumacząc jego negatywne symptomy jego zaburzonym myśleniem i wadliwą gospodarką hormonalną. #!$%@? społeczeństwo jest oczywiście święte i trzeba się do niego przystosować, bo jak nie to jesteś zaburzony. Weź
@Maximus_Wykopus_Dickus: Ja lubię sobie czasem posłuchać Jordana Petersona. Mówi o oczekiwaniach społeczeństwa, wobec jednostki i jakie problemy, względem tego społeczeństwa, sprawia dana cecha człowieka. Mówi o człowieku w ujęciu społecznym, a nie o ślepym dopasowaniu do czegoś, co jest wyłącznie wymysłem na potrzeby argumentu z powietrza. Zauważa np. że nie ma pracy dla ludzi z IQ poniżej 86 (jeśli dobrze pamiętam) i podniesienie tego IQ wg niego jest niemożliwe. Mówi, że
@Nemayu: Nie mówię, że Peterson źle gada, ale generalnie Youtube jako źródło informacji jest niezbyt dobrym miejscem, bo głównym celem twórców jest produkcja tzw. kontentu. W głowie wiele z tego nie zostaje. Przynajmniej jak przeczytasz książkę to te informacje bardziej się trzymają głowy i z reguły są lepiej przemyślane niż wypowiedzi w wywiadach. No i mniejsza stymulacja bodźcami pozwala uwolnić myślenie, które jest ważniejsze od samej wiedzy nawet.

Cyk "spiracone 12
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: ale z drugiej strony czego niektóre przegrywy od tych terapeutów oczekuja? Chyba cudu który sprawi, że urosną 15 cm, a twarz 2/10 magicznie przetransformuje się w twarz przystojnego modela.
@Szumrzeczny ale co to ma do rzeczy, jak już wyżej wspomniałem dla większości przegrywow głównym jego źródłem jest brak powodzenia kobiet, potem niedopasowanie społeczne (tzw #!$%@? xD) itd. zdaje sobie sprawę że rady niektórych psycholożek są na zasadzie wyjdź do ludzi
@Maximus_Wykopus_Dickus: To też zależy od danego filmu. Są i wywiady po 3 godziny, są i wykłady z najlepszych uniwersytetów, np.:
https://www.youtube.com/watch?v=xjEFo3a1AnI
https://www.youtube.com/watch?v=vtIzMaLkCaM
W przypadku Jordana Petersona, to też są zwykłe wykłady na zajęciach na uniwersytecie. Zasadniczo włączając film, to jakbyś wszedł na wykład jako wolny słuchacz.

Książka też dobra, ale najpierw trzeba ją sobie znaleźć - mało rzeczy jest zilustrowane, a nawet jeśli to obraz jest nieruchomy. Jak byłaby to książka