Wpis z mikrobloga

#simracing #vr #pcgamingmasterrace #virtualreality Mireczki pytanie bo ostatnio korci mnie zakup googli VR do casualowego grania w AC Competizione, AC, Automobilsta 2 itp... na PC i pytanie co w rozsądnej cenie warto nabyć? Nie musi to być najwyższa pólka gdyż gram z doskoku.. za ok 700 można kupić używane google VR od Sony które działają też na PC (ale mają płatny sterownik) , a co innego za ok 1000-1500 zł (nowe/używane) można jeszcze rozważyć?
  • 12
@Mrowka77: Raczej po prostu nie będą dalej rozwijane - team utrzymania w Microsofcie ma się dobrze (część odpowiedzialna za R&D pod hololens - a to nie to samo - została rozwiązana). Plus jako, że to OpenXR, to community sporo działa ;) Jak na przykład OpenXR Toolkit itp ;)
@ampcode: To mnie cieszy. Faktycznie dalej pojawiają się regularne poprawki do obsługi SteamVR.

Co do samych gogli, to ja używam Lenovo Explorer. Nie mam żadnych uwag do ich działania, wszystko działa płynnie, a same kontrolery są dobrze śledzone. Brakuje tylko ruchomych soczewek dla użytkowników okularów, a same szkła w goglach łatwo się rysują.
Obstawiam, że obecnie za ok. 800zł uda się kupić zestaw.
@Mrowka77: Ja mam HP Reverb G2, który miał początkową produkcyjną "czkawkę" - ale kabel na gwarancji wymieniony na następny dzień i od tego czasu - żadnych problemów :) a głównie używam przez OpenXR - do latania w MSFS ;)
a co innego za ok 1000-1500 zł (nowe/używane) można jeszcze rozważyć?


@sEB-q: Używany Quest 2 128GB w tej cenie na OLX lata, powinien być z kontrolerami i w bardzo dobrym stanie minimum. Plusem jest to, że możesz też na tych goglach grać w gry bez komputera.
@sEB-q: Obiecałem sprawdzić Assetto Corsa i uważam, że moje gogle (Lenovo Explorer) nie nadają się do tej gry. O ile wnętrze pojazdu wygląda świetnie w VR, tak wszystko co znajduje się w odległości 10m jest już mocno pixelaste. Do tego typu gier potrzebne są okulary z wyższą rozdzielczością niż 1440 x 1440 na oko, ale ta rozdzielczość jest wystarczająca na gry ruchowe lub niepotrzebujące rysowania dokładnych odległych obiektów jak np. Half
@sEB-q: @Mrowka77
Ja mam quest 2 i ACC wygląda raczej jak gówno, tak jak mówisz, kokpit spoko ale trasa na większej odległości to tragiczna pikseloza. Za to spróbowałem #iracing i jest spora różnica, niestety sam iracing to niezbyt tania rzecz, ale kultura jazdy innych graczy bez porównania