Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass
miej chociaz troche rigczu. Zawracales dupe sprzedawcy, wystawił fakture, czyli przystąpiłeś do zawarcia umowy a teraz będziesz rezygnował jak Januszek bo pojawiła się okazja... A jak już koniecznie tak chcesz to pogadaj ze sprzedawcą szczerze, że pojawiło się coś innego i bardziej chciałbyś tamto, że przepraszasz za zawracanie dupy, może kup coś u niego, chociaż jakiś kask (jezeli jest taka opcja), nie wiem. Dla mnie to srednio poważne zachowanie. Sam handluje
  • 0
@lemansblue ale czym się różni zakup pojazdu od chociażby zakupu laptopa którego możesz zwrócić do sklepu i nikt nie robi z tego tytułu zagadnienia? Tu nawet nie jest sprzęt odebrany i przetestowany, że się tak wyraże.
@debenek
@Kick_Ass ale to wynika z woli sprzedawcy a nie z przepisów prawa. Jedyna opcja jaką widzę do odstąpienia to, że nie byłeś w salonie tylko np zamówiłeś moto mailem i wystawili fakturę
@Kick_Ass
niczym. Jak idę kupic laptopa to mam upatrzony, przetestowany, place i zabieram, a nie mysle zeby go za chwilę zwracać, bo pojawił się jakiś o kilka stówek tanszy, no chyba że miałby jakas wadę... Jeżeli nie widzisz w tym nic dziwnego to normalne - jesteś najwidoczniej polską cebulą. W życiu podejmuje się pewne decyzje, nie zawsze wybierzesz ta najlepsza. Jak masz jaja to się z tym godzisz, jak nie szukasz kruczków,
@Kick_Ass: ok to idź kupuj wszystko i zwracaj, bo za chwilę lepszą ofertę znajdziesz. Przecież masz prawo konsumenta... xD Tak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Ciebie to nie problem, dla mnie tak. Albo się na coś decydujesz świadomie, albo bujasz w obłokach. Gdyby jeszcze ten drugi motocykl był w tym samym miejscu, to nie widzę problemu. Oprócz przepisów jest jeszcze jakaś przyzwoitość w życiu. Skoro nie masz zastrzeżeń do
  • 0
@lemansblue rozmawiałem z RPK Miejskim, mogę odstąpić od umowy jeśli zawarłbym ją na odległość. Inaczej wchodzi w grę tylko polityka wewnętrzna sklepu. Tu oczywiście brak woli na odstąpienie od umowy,także temat zamknięty.
@Kick_Ass: A oba motocykle w tym samym sklepie? Mówiłeś, że chcesz jednak ten drugi? W takiej sytuacji nie powinno być imho dużego problemu. Kwestia korekty faktury, wystawienia drugiej i tyle, no ale wszystko zależy od woli sprzedawcy.