Wpis z mikrobloga

Pytanie dla tych co mają dzieci - mniejsze. Czy pozwalacie młodym grać w gry? Jak limitujecie czas? Mój młody ma zaraz 3 lata i odkąd mu pokazałem pada i Crash Bandicoot 4 tak nie chce się odessać. Budzi mnie o 7 rano z padem w ręku i on chce grać xD Niby gry odstersowują ale gdy chce mu zabrać pada i wyłączyć to wiadomo jak to się kończy.
#pcmasterrace #komputery #gry
Pobierz nandrolone - Pytanie dla tych co mają dzieci - mniejsze. Czy pozwalacie młodym grać w...
źródło: ie6JLjQ
  • 55
@nandrolone ma może coś równie angażującego do roboty? Ja miałem za małego 1h czasu dziennie na grę tylko albo 2x30min albo 4x15min. Oprócz grania bardzo dużo czasu spędzałem na polu przy bloku jeżdżąc na rowerku i bawiąc się z innymi dzieciakami, ale to było jak byłem starszy. Ja w jego wieku oglądałem co moi bracia grają. Za wcześnie możliwe zaczął. Raczej powinno być tak, że ty grasz a on ogląda. Może spróbuj
@nandrolone: Zdecydowanie za wcześnie na gry. Chyba gdzieś czytałem badania, że dobrze unikać w ogóle czasu przed ekranem (bajki, gry) do 4 roku życia, ale ręki sobie uciąć nie dam. Młody się jeszcze dość nagra. W sumie najlepiej będzie sięgnąć po literaturę jakąś fachową i rozeznać się.
@nandrolone: Może i się wychowałeś na Doomie, ale nie od 3 roku życia. Tak jak piszą wyżej. Mobilne gierki rzeczywiście są najgorsze. Non stop coś się dzieje. Bling, światło, dźwięk, nagroda ze skrzynki za reklamę, a za chwilę będziesz tracił kasę, bo kliknie, że chce kupić czarodziejski diament. Natychmiastowa gratyfikacja i takie sceny jak przy odbieraniu pada będziesz miał na każdym kroku.
Poszukaj gier odpowiednich do wieku. 3-latek nie powinien jeszcze
@Wykopen12: akurat crash 4 to nie jest łatwa dopamina. Gra grze nierówna. To głównie nowe gry mobilne i AAA są projektowane tak, by nagradzać świecącymi monetkami za wszystko. Old schoolowe platformówki nie dają nic za darmo. Może właśnie dlatego młody się bardziej wciągnął. Bo musi się przyłożyć i postarać, żeby przejść plansze.
#!$%@? mu wzrok, do 10 roku zycia bedzie nosil okulary, w doroslosci grube szkła


@Invisiblinio: krótkowzroczność koreluje z niedoborem światła słonecznego. Prawdopodobnie bezpośredni wpływ komputera i książek to mit, ale zwykle im ktoś więcej siedzi przy komputerze tym mniej przebywa na dworze i tak powstało to przekonanie.
@nandrolone: nieźle, dzieciak nie ma jeszcze trzech lat i już pad i gierki. Tablet do zabawy wjechał, bo chociaż cisza i spokój jest wtedy, co? Masakra, dzieci do trzeciego roku nie powinny w ogóle mieć kontaktu z ekranem, a potem bardzo ograniczony. Mózg dziecka w takim wieku bardzo łatwo się uzależnia od takich rzeczy, więc powodzenia. Czy zabronisz, czy ograniczysz - i tak będą afery i wrzaski.