Wpis z mikrobloga

#coolstory #bekazrozowychpaskow #feminizm #dyskryminacja #rownouprawnienie

5 minut w busie i już dwa przejawy dyskryminacji...najpierw babka na oko 25 lat wchodzi do busa, stwierdza, że nie da rady zamknąć drzwi (takie przesuwane) i mówi do najbliżej siedzącego faceta "ja nie mam dzisiaj siły" i z uśmiechem oddala się na swoje miejsce nie patrząc, czy facet rzeczywiście postanowił pomóc...chwile później jedna z Pań siedzących tuż przy kierowcy pyta, czy nie mozna byłoby podładować komórki po czym wręcza mu ładowarkę do domowego gniazdka oO...po tym jak kierowca lekko śmiechnął, tłumacząc że tu jest inne gniazdko, kobieta stwierdziła z przekąsem "skad mi to wiedzieć?"

Jak żyć nam #niebieskiepaski ?
  • 16
@primononnucere: Jak pytam "czy mógłby pan..." to jest odpowiednio grzecznie? :p W ogóle to niebieskie paski, na jakie zazwyczaj trafiam w pociagach są bardzo grzeczne i często same oferują pomoc, więc muszę stwierdzić, że u panów naprawdę jest dobrze z kulturą (przynajmniej u tych, których spotykam).
@primononnucere: lol odwracam się? xD niczego takiego nie powiedziałam, zawsze pytam jak sobie sama nie mogę poradzić: "czy mógłby pan odebrać ode mnie walizkę, bo jest ciężka i nie daję sobie rady" i dziękuję jak to robią, nie mówiłam nic o odwracaniu się. I ja nie oczekuję, że ktoś będzie nadstawiał, często coś robię sama, ale jak 45 kilogramowa dziewczyna ma 15 kilogramową walizkę wnieść do pociągu po tych wąskich i
@primononnucere: O Boże, ale przesadzasz ;d Wyolbrzymiasz problem, bo pochwaliłam facetów, że często są bardzo mili i pomagają słabszej od siebie kobiecie, co nie zawsze sama potrafi sobie poradzić, czyli mnie. To może następnym razem zrobię wredną minę, powiem "nie!" i sama wciągnę tę walizkę, blokjąc wejście do pociągu na 3 minuty, żeby nie wykorzystywać biednych, uciśnionych mężczyzn :D