Wpis z mikrobloga

Konsekwencje opinii i ostatecznego wyroku TSUE najbardziej kosztowne mogą być dla takich banków jak Bank Millenium, mBank, PKO BP czy Santander. Swego czasu udzieliły one najwięcej kredytów frankowych. Obecnie ich udział w całym portfelu kredytowym tych podmiotów znacząco spadł, ale wciąż jest dosyć wysoki. W Banku Millennium to 8,1 proc., w mBanku – 5 proc., w Santander – 4,9 proc., a w PKO BP – 4,4 proc. - informuje "Rzeczpospolita".

#gielda #banki #nieruchomosci
  • 8
@widmo82: Chyba nikt teraz nie wie jak to się dalej potoczy. Propozycja TSUE (wyroku jeszcze nie ma) jest dla banków wyjątkowo niekorzystna ale te sprawy będą się toczyły przed polskimi sądami, każda indywidualnie. Nie wiadomo jak długo to będzie trwało i ilu frankowiczów faktycznie pójdzie z tym do sądu (wtedy czeka ich w większości przypadków konieczność wzięcia kredytu w PLN, przy b wysokich stopach). Ja w każdym razie mbank sprzedałem, z
@PfefferWerfer: Tak patrząc pobieżnie to banki będą musiały w tej chwili odpisać chyba całą wartość kredytów w CHF które mają w bilansach, bo muszą oddać to co wzięły w formie rat przez te wszystkie lata. Czyli będą wymagać jakiegoś dokapitalizowania żeby spełniać wymagania kapitałowe. Dla mnie to w tej chwili czysta spekulacja dlatego wyszedłem.