Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Mirki pytanko:
kredo 700k + wplata wlasna 200k
rata 5k stale oprocentowanie
zarobki 30k teraz na dwojke, jesli zona zostanie na wychowawczym spadnie do 20k
daje to rate w wysokosci 16% dochodow teraz, z ewentualnoscia na 25%

zalozmy ze nie interesuje mnie pisowe kredo 2%, bo chu wie co z tym bedzie.

jak myslicie, 25% dochodow to bezpieczny pulap?
  • 21
  • Odpowiedz
jak myslicie, 25% dochodow to bezpieczny pulap?


@w_o_j_t_a_s_s: Każdy przypadek jest indywidualny i przyjmowanie, że X% dochodów to bezpieczne rozwiązanie jest sztuczne i błędne. Pierwszą kwestią jest to, że zamiast dochodu powinien być analizowany dochód dyspozycyjny, czyli po odjęciu wszelkich zobowiązań i kosztów. Trzeba też zwrócić uwagę, że zupełnie inna jest sytuacja przedsiębiorców, a inna osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. Ważny jest też sektor zatrudnienia i związana
  • Odpowiedz
@w_o_j_t_a_s_s: @marcpol

kredo 700k + wplata wlasna 200k

rata 5k stale oprocentowanie

zarobki 30k teraz na dwojke, jesli zona zostanie na wychowawczym spadnie do 20k


Podobna sytuacja co u mnie , tylko ze ja bede 870k mieszkanie, 250k wplaty i 620k kredytu, z tym u nas z rozowa razem 30k i raczej tak zostanie. Policzylismy ze 5-7k kredytu spokojnie damy rade ( 23-25k zostaje to ciezko za tyle nie
  • Odpowiedz
@w_o_j_t_a_s_s: Powiem tak. Ja mam zarobki na dwójkę 14k. Ratę 4.5k i uważam że to bezpieczny poziom. Zawsze możesz #!$%@? mieszkanie w razie w, a nie wierzę że mieszkania będą tańsze. Społeczenstwo bardzo szybko się bogaci, a przez brak kultury inwestycji mieszkania są najpopularniejszym sposobem lokowania oszczędności
  • Odpowiedz
@appmstt:

na jakich stanowiskach można zarobić 20+10k w PL?


Ja sobie pozwole odpowiedzeic bo mam podobnie ratio w domu . Ja senior w IT i rozowa w audycie w korpo
  • Odpowiedz