Wpis z mikrobloga

Jeśli trafiłem na ogłoszenie sprzedaży #dom w okolicy jakiegoś pośrednika, a trudno mi się pogodzić z wydaniem kilkunastu (kilkudziesięciu?) tysięcy na typa, który tylko wystawił ogłoszenie i wpisze moje nazwisko do kopii umowy sprzedaży, więc pomyślałem, żeby osobiście uderzyć do właściciela.
To prawda, że teraz jak on już wziął pośrednika, to sam nie może tego domu sprzedać?
#nieruchomosci
  • 10
@amstaf01:

Chłopie, pomyśl co będzie czuł pośrednik. Nie byłoby Ci przykro na jego miejscu?


Dokładnie, jesteście januszami nie pozwalając tym uczciwym pośrednikom zgarnąć 15 tys. z waszej transakcji. Pomyślcie o ich rodzinach...
@avatarr: @audiohead @pp93 dzięki, bo niedawno gdzieś słyszałem, że te umowy dzisiaj to dzisiaj są wyłącznie na wyłączność... Nie rozumiem tylko, dlaczego ludzie się na to godzą.

Pomijam już patologię w postaci pobierania prowizji od obu stron xD
@Ranger: Wybadaj, czy sprzedający oferował pośrednikowi prowizję przy udanej sprzedaży. Jeśli tak, to masz ewentualne pole do lekkiej negocjacji, skoro i tak miałby wydać na pośrednika (1-2%) ;-)
niedawno gdzieś słyszałem, że te umowy dzisiaj to dzisiaj są wyłącznie na wyłączność...


@Ranger: bzdura, rok temu sprzedawałem mieszkanie i żaden pośrednik nie miał problemu, żeby umowa nie była na wyłączność.