Wpis z mikrobloga

O tak, wspaniała ekologia i oszczędność energii. Pralka jak skończy prać to po 15 czy tam 30 min się wyłącza, gaśnie wyświetlacz i zapominasz o robionym praniu. Przypominasz sobie o nim rano po 12h i skiśnięte ubrania trzeba prać od nowa. Może i udało się zaoszczędzić 0.2 kWh w skali roku na wyłączonym wyświetlaczu, ale za to udało się zmarnować X litrów wody i X kWh na ponowne pranie. A to nie pierwszy raz jak mi się to zdarzyło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pralka
  • 42
  • Odpowiedz
@Mroczny_Piskacz: dla mnie ta melodyjka miała spełniać 1 rzecz: poinformować mnie że pranie się skończyło w ciut bardziej słyszalny sposób niż trzask drzwiczek. 30 sekund grania to zdecydowanie za dużo i bez sensu. Mogliby dać do wyboru to albo krótki, 3- do 5-sekundowy jingiel. A tak to wolę drzwiczek nasłuchiwać
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: Beka również z ogrzewaniem pompami ciepła i produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne. Pompa zużywa ponad 1000 kWh zimą kiedy panele nie wyprodukują nawet 100 kWh. Za to latem kiedy produkujesz prąd to nie jesteś w stanie nawet 20% zużyć i cały prąd wyprodukowany jest bezpowrotnie tracony. Super logika ekologiczna.
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: kiedyś nie było melodyjek i powiadomień na telefon, a jakoś mało kto zapominał wyjąć pranie, a część wręcz czekała te ostatnie kilka minut stojąc przy pralce. To nasze pokolenie ma za dużo na głowie, a raczej sami sobie nakładamy za dużo zadań i dlatego zapominamy :)
  • Odpowiedz
Beka również z ogrzewaniem pompami ciepła i produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne. Pompa zużywa ponad 1000 kWh zimą kiedy panele nie wyprodukują nawet 100 kWh. Za to latem kiedy produkujesz prąd to nie jesteś w stanie nawet 20% zużyć i cały prąd wyprodukowany jest bezpowrotnie tracony. Super logika ekologiczna.


@Nowystaryziel: Gdzie ten prąd jest tracony?
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: Tani Whirlpool z wyprzedaży ma opcję FreshCare. Jak skończy się cykl prania to pralka pozostawia sobie resztkę wody do generowania pary wodnej. Dodatkowo bęben się powoli obraca by para wniknęła w wszystkie ciuchy Funkcja może być aktywna 9h po zakończeniu prania. Wbrew pozorom pralka oraz suszarka z WiFI jak ktoś ma pralnię bądź pomieszczenie w odmętach domu to złoto.
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: Koreańczycy lubią te melodyjki, jak Dojechaliśmy pociągiem do Seulu i z powrotem na lotnisko to też taka melodyjka grała jakbyśmy coś wygrali ( ͡° ͜ʖ ͡°) w samochodach też coś gra w genesisach może innych też.
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: Ogarnij sobie Home Assistant na chacie. Do tego gniazdko z pomiarem poboru prądu. Jak pobór spada poniżej x wartości = pranie gotowe -> wyślij notyfikacje na telefon / zadzwoń / zamrugaj żarówkami co tam ci się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: Jak sobie ludzie radzili 15-20 lat temu gdy pralki nie miały żadnych światełek ani muzyczek to ja nie wiem. Pewnie wymieniali ubrania co pranie bo wszystko gniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonka18: @Gigamesh @Limonene XD, normalnie, wstawiam pranie, robię w międzyczasie kilka innych rzeczy w tym np. wyjście do sklepu i po prostu zapominam. Jak 20x robisz pranie i za każdym razem, gdy je wyjmujesz masz jebitny napis na wyświetlaczu, że pranie się skończyło, to za 21 razem, gdy minie trochę więcej czasu i pralka się zdąży wyłączyć to nie zwracam na nią uwagi, bo jest w takim samym stanie jak przez
  • Odpowiedz