Wpis z mikrobloga

O tak, wspaniała ekologia i oszczędność energii. Pralka jak skończy prać to po 15 czy tam 30 min się wyłącza, gaśnie wyświetlacz i zapominasz o robionym praniu. Przypominasz sobie o nim rano po 12h i skiśnięte ubrania trzeba prać od nowa. Może i udało się zaoszczędzić 0.2 kWh w skali roku na wyłączonym wyświetlaczu, ale za to udało się zmarnować X litrów wody i X kWh na ponowne pranie. A to nie pierwszy raz jak mi się to zdarzyło. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pralka
  • 42
  • Odpowiedz
  • 1
@Tostownica: Zacznę tak robić

@paramyksowiroza W drugim mieszkaniu mam pralkę z WiFi i wysyła powiadomienie o skończonym praniu, migające żarówki dało by się ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Evzen_Huml Miałem przyjemność siedzieć na tronie obok pralki gdy włączyła się melodyjka wrażenia niezapomniane xd
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: Ja nie wierzę, że ta melodyjka to nie jest żart znudzonego korpoteamu, któremu ktoś dał wolną rękę "by wrzucili tam jakiś dźwięk na koniec prania". No nie wierzę, że jakiś senior menago tak świadomie to odsłuchał, pokiwał głową z uznaniem i to klepnął :D
  • Odpowiedz
Pralka jak skończy prać to po 15 czy tam 30 min się wyłącza, gaśnie wyświetlacz i zapominasz o robionym praniu.


@DrunkSmoker: jakbyś kupił dobrą pralkę to by ci przypomniała.
  • Odpowiedz
  • 0
@Evzen_Huml wyłączasz ją przytrzymując któres dwa przyciski, ogólnie jak kilka lat temu sie wprowadzałem do obecnego mieszkania i w wakacje juz wszyscy skonczyli wykanczanie mieszkan, to wieczorami jak siedziałem na balkonie co jakis było słychać tą melodyjkę z różnych stron osiedla jak ludzie mieli pootwierane okna xd
  • Odpowiedz
@DrunkSmoker: ale to co byś chciał, żeby krzyczała na całe mieszkanie, że pranie jest do wyjęcia? xD albo żeby ci wysyłała powiadomienie, które zobaczysz w przelocie bo akurat coś robisz i przypomnisz sobie o nim za kilka godzin? xD Jak spalisz obiad to też nie wina piekarnika, że ci nie przypomniał o wyłączeniu
  • Odpowiedz
@Emble: pewnie jest, ja też jestem i względnie często zapominam wyjąć od razu pranie, ale kompletne wygaszanie się pralki po skończonym praniu to taki debilizm, którego nie masz prawa bronić.
Moja stara już pralka przynajmniej zostawia włączone diodki od zasilania i drzwiczek informując że już się skończyło i tylko to mnie często ratuje.
  • Odpowiedz
@Evzen_Huml: ale mnie #!$%@? ta melodyjka, w starej pralce miałem jakąś która trwała może z 5 sekund, więc wystarczająco żebym usłyszał że pranie się skończyło; chciałem w Samsungu też włączyć żeby nie musieć nasłuchiwać na dźwięk drzwiczek ale wystarczył jeden raz i od razu to gówno wyłączyłem a w mojej głowie były tylko pytania "co to ma być" i "jakim cudem ktoś uznał że to dobry pomysł" xD
  • Odpowiedz