Wpis z mikrobloga

@inflacja_biedaku

Mało kto ma odwagę przyznać sam przed sobą, a co dopiero przed innymi ludźmi, że ten jego "sukces" nie miał tak naprawdę większego znaczenia, bo przecież poświęcił na to tyle czasu. Podobny przypadek jak ktoś przepłaci sporo za jakąś rzecz i będzie się zapierał, że jest niesamowita i warta ceny, chociaż tak naprawdę nie była warta i jest mierna.

Myślę, że tu nie ma zależności, są osoby, które żałują, że poświęcały
@robert5502:
Nie wiem co mnie podkusiło, ale jak miałam 11 lat i 2137 raz usłyszałam, że „Ania ma same piątki i szóstki, i pewnie w domu też pomaga i takie dziecko, to skarb”, to odpowiedziałam, że mama Ani więcej zarabia i jest milsza.
Ale była jazda, jak sobie przypomnę to, aż mnie skręca xD
Wyłapałam liścia na twarz, a potem się zaczęły krzyki wymieszane z płaczem, że nie doceniam tego co
@Wykopaliskasz: Można by o wiele ciekawiej poprowadzić proces nauki dziecka żeby nie skupiać się na pierdołach. Jako przykład
mogę podać WF i chemię. Na WFie miałem standardowo - macie piłkę i grajcie. Nic o swoim ciele, mięśniach się nie dowiedziałem. W jaki sposób ćwiczyć, dlaczego core jest tak ważny, dlaczego ćwiczenia są tak ważne. Jak chodzić, siedzieć żeby krzywdy sobie nie robić itd. A jak przychodziło do zaliczenia jakiegoś ćwiczenia np.
Pobierz spacjescpracowac - @Wykopaliskasz: Można by o wiele ciekawiej poprowadzić proces nauk...
źródło: nie_narzekam
@Slavcel: ludzie dalej nie wiedzą po co jest szkoła. Szkoła jest aby cię nauczyć różnych rzeczy a nie #!$%@? jak skręcać rurki PEX czy jeździć wywrotką. Potem mamy imbecylów po szkołach co to błędy ortograficzne walą w krótkim sms no bo "w życiu mu to nie potrzebne" albo lewactwo co nie zna historii własnego kraju.
@robert5502: Każdy Karol strzelił by sobie w łeb, ponieważ to imię niezbyt męskie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Cholera, muszę wyłączyć serial "Galavant", bo może i jest genialnym serialem w czasach średniowiecznych, który jest do tego musicalem, to jednak muzyka tak wbija się do głowy, że człowiek chciałby wszystko pisać w rytm muzyki :(
Nie nauczysz się takich rzeczy na w-f, bo w-f nie ma w planie takiej edukacji. W-f ma uczyć wyścigu szczurów i współzawodnictwa, a nie zdrowego życia.

To samo chemia, nie będziesz się uczył o takich rzeczach, bo podstawa programowa ma swój tok i nauczyciel jest z tego rozliczany.


@XanderPLXE: dlatego jak jest się dzieckiem to w szkole nie ma co się starać, a własne dzieci trzeba uczyć poza szkołą. Bo szkoła
Na WFie miałem standardowo - macie piłkę i grajcie.


@spac_jesc_pracowac: U mnie na WFie zwykle była rozgrzewka, potem kilka ćwiczeń związanych z daną dyscypliną, którą mieliśmy grać i dopiero granie. W ciągu podstawówki, gimnazjum i liceum miałem 5 różnych nauczycieli w 4 różnych szkołach i u żadnego nie było "macie piłkę i grajcie".

Nic o swoim ciele, mięśniach się nie dowiedziałem. W jaki sposób ćwiczyć, dlaczego core jest tak ważny, dlaczego
True story. Moja ś.p. babełe swojego czasu przyrównywała mnie do takiego Bartusia (syn córki brata babci). A Bartuś ma same piątki, a Bartuś chodzi na karate, Bartuś sramto. Skończyło się tak że bartuś kilka lat kitrał się w Niemczech bo był za nim list gończy xD
@Trololo no widzisz, za nim był chociaż list gończy i uciekł a Ty pewnie dałeś sobie wypisać mandat przez strażnika miejskiego za plucie na ulicy.