Wpis z mikrobloga

kupiłem nowe moto, honda cbf 1000f i się okazało że ma olejarke chociaż sprzedajacy nie mówił - czy mogę używać do niej jakiegoś taniego oleju zamiast oryginalnego od scottoilera, w stylu silnikowego do moto czy przekładniowego?

#motocykle #motoryzacja
  • 19
@PiotrFr: Nie wiem, nie znam się, stąd dałem na końcu znak zapytania. Ja ogólnie olejarki nie montuję i nie mam zamiaru, wolę to zrobić ręcznie na postoju, niż dokładać kolejny odbiornik prądu, który też się może #!$%@?ć i działaś wybiórczo. Chcesz mieć dobrze, zrób to sam.
@Zielony34 @PiotrFr ja używałem hipolu ale nie w olejarce. w ogóle ta olejarka to jest imo overkill chyba że się dużo jeździ. W lato jak gorąco to ten olej leci jak z kranu nawet na najniższym stopniu, wszystko #!$%@?.
czy mogę używać do niej jakiegoś taniego oleju zamiast oryginalnego od scottoilera, w stylu silnikowego do moto czy przekładniowego?


@oreze: możesz nawet kujawskiego. Ale nie będzie robił tego co powinien.
w ogóle ta olejarka to jest imo overkill chyba że się dużo jeździ. W lato jak gorąco to ten olej leci jak z kranu nawet na najniższym stopniu, wszystko #!$%@?.


@Kick_Ass: ja robiłem tak, że w lato ja włączałem na 1-2h i było ok :) teraz mam wał i swięty spokój.
@oreze: Przecież flaszka takiego oleju wystarczy Ci na cały sezon spokojnie. Nie ma to jak zesrać się co najmniej 15k za moto i sępić na olej 70 złociszy na sezon. Tego to ja jakoś nie pojmuję. Co najciekawsze, nie Ty jeden szukasz tego typu oszczędności.
@Zielony34: No chyba, że bieżnik jest fajny to tak....( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak na marginesie, zamiast się cieszyć, że zestaw za parę stówek ma się w gratisie, to ludziska szukają co by tam nalać, żeby było za darmo. Ja kupiłem taki scotoiler w jakiejś promocji, tylko że mniejszy v system za 75 jurka, wczoraj dzwonili z salonu, że moto dotarło i trzeba tylko rozpakować i poskładać. Pierwsze
@sebnysa: ale ja wiem ile to kosztuje, tylko po prostu pytam czy mogę użyć tego co już mam w garażu zamiast znowu kupować coś oddzielnego specjalnego, nie zesrajcie się xD mam olejare gratis to chcę przetestować, może mi sie spodoba, jak nie to sprzedam i nara
@oreze: możesz stosować każdy olej, który będzie na tyle rzadki, żeby spłynąć przewodem olejowym z jednym zastrzeżeniem - nie może to być olej, który uszkodzi oringi lub xringi w łańcuchu. Na chłopski rozum skoro olej silnikowy nie rozpuszcza simmeringów w silniku, to nie powinien też rozpuścić uszczelniaczy na łańcuchu - ale warto temat zbadać, żeby nie narobić sobie więcej szkód niż pożytku.
kiedyś załapałem fazę na olejarke, kupiłem podrobe nemo z ali i kupiłem za grosze litr oleju do pił łańcuchowych zgodnie z tym co polecaly internety. olejarka się nie sprawdziła, w sumie to sam nie rozumiem tej sraki ze smarowaniem łańcucha co kilkaset kilometrów jakby to było nie wiem jakie wyzwanie. ale teraz używam tego oleju do smarowania. stara szczoteczka do zębów, 30ml buteleczka i smaruje się łatwo a #!$%@? mniejszy niż przy
@Steven_Hyde: w poprzednim moto #!$%@?łem sprayem i tyle, tutaj skorzystam z tego co dali - jeszcze trochę oleju jest, pod koniec sezonu się będę zastanawiał co dać. Tylko cieknie nawet na luzie/jak stoję, ale to bez znaczenia bo bardzo małe ilości