Wpis z mikrobloga

#gielda
potrzebuję porady z grania na giełdzie - CASE z BANANOWEJ
1. mam spółkę z mojego "portfela publicznego" #przegranko100k - sferanet. pakiecik za 28601 zł więc nie taki znowu mały (a jak na płynność i fakt, że to gównospółka z NC to nawet spory bym powiedział)
2. play kupił spółkę 83,55% akcji + miał kilka % wcześniej
3. potem w kolejnych dniach dokupił żeby mieć 92,5%, widać jak na dłoni że będzie squeeze out
4. co byście zrobili z papierem? opcje są generalnie dwie:
- nic nie robić, sprzedać na wezwaniu (wywłaszczeniu), ryzyko: niska cena typu średnia cena z 3M np. 2,29 zł - to średnia dziś, do wezwania ta średnia będzie zapewne odpowiednio wyższa, tylko jaka? ile to może trwać?
- sprzedać na rynku (tu dochodzi drugie pytanie ile jest uczciwą ceną, patrz pkt 5. poniżej)
- ew. miks: sprzedać część na rynku częścią czekać na wezwanie
5. dodam, że nie jest póki co znana kwota za jaką PLAY kupił papier od poprzedniego właściciela
zarobić i tak już zarobię ale przy 2,29 zł zarabiam ok 34k brutto, a gdybym to pchnął np. po aktualnym rynkowym 3,50 zł to już się robi pod 70k brutto profitu
6. na papierze raczej będzie jeszcze pompka ale ja już się nie chcę bawić w spekulację tylko zminimalizować bycie wydymanym

będę BARDZO wdzięczny jak ktoś ma jakieś podobne przypadki z GPW - żebym mógł porównać ostatnie ceny na rynku z cenami ze squeeze outu
Pobierz
źródło: Firefox_Screenshot_2023-02-11T21-27-42.800Z
  • 7
@affairz: Ja mam złe doświadczenia z przymusowym wykupem. Zdarzyło mi się to dwukrotnie na perspektywicznych spółkach i w obu przypadkach, gdy dominujący akcjonariusz robiący wezwanie do przymusowego wykupu miał już blisko 90% akcji to zaczęły się dziać jakieś jaja na kursie. Był np. dołowany przez wiele tygodni by obniżyć średnią. Play być może jest za duży na takie zagrywki ale uj wie, to w końcu bananowa giełda.

Ostatecznie coś i tak
a gdybym to pchnął np. po aktualnym rynkowym 3,50 zł to już się robi pod 70k brutto profitu


@affairz: nie masz szans przy tak niskiej płynności upchnąć "pakiecik za 28601 zł " bez zwały
Chyba, ze faktycznie mocno ruszą obroty
@widmo82: co rozumiesz przez niską płynność? niska płynność to była przed newsem o przejęciu. teraz, w te ostatnie kilka dni na aktualnych pułapach cenowych (okolice 3,50 zł) PLAY wciąga wszystko z ukrytego zlecenia jak odkurzacz. patrząc co się dzieje, jakie batony są zjadane to to moje 28k też by wciągnęli z pocałowaniem ręki. widać też, że chcą skupić ale nie podbijać kursu. także brak płynności jest problemem, ale dla strony popytowej
@Gustav88: wiem, na tej spółce przed PLAY płynności nie było wcale. wystarczy wspomnieć że w ostatnim tygodniu były dni mające obrót mniej więcej taki jak całe poprzednie 6 miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dlatego jak PLAY zacznie grać na zwałę kursu to przecież i na 1 grosz jakby się uparli mogą zbić kurs, a na pewno nie będzie najmniejszego problemu trzymać go w okolicy powiedzmy 2 zeta.
@Gustav88: ja to sobie chyba pospekuluję jeszcze na tym papierze. nawet jak uwalę trochę hajsu to i tak zamknę temat tej spółki na plus. a może grubego trochę powkurzam chociaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)