Wpis z mikrobloga

Co jest przyczyną problemu? Dekoder nie znajduje mi wszystkich MUXów tj odbiera mi tylko polsat, TVOTV, TVrepublika oraz TVS w ogóle nie znajduje reszty kanałów jak TVN, TVN7, TV6, TV4, super polsat itp nawet TVP nie znajduje, a ponadto, to co znalazło strasznie pikseluje, że się oglądać nie da. Odłączyłem antene od dekodera i kabel antenowy od wzmacniacza i ponownie wszystko podłączyłem, jakość odbierania się poprawiła, ale po wyszukaniu kanałów problem znowu powrócił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dekoder emmerson T151he
TV Skymaster
Antena zewnętrzna siatkowana (też już pare ładnych latek ma, ale dotąd odbierała bez zarzutów)
Wzmacniacz Kemot
W TV jak sprawdzałem informacje o zasięgu to siła była na 100% jakość skakała od 60% do 100%
BER 1.31E-04

#elektronika #pytanie #naprawiajzwykopem #telewizory #antena #dekoder
  • 18
@userrrr: Jak daleko do nadajnika, jaki profil terenu po drodze sygnału, jaka wysokość instalacji anteny, jak długi przewód. W zasadzie wszystko jest możliwe i bez podpięcia miernika na końcu tego przewodu to se można wróżyć.
@dktr: Aktualizowałem wpis. Hm najbliższy nadajnik będzie ok 50 km ode mnie (mieszkam w ok Katowic) i dotąd łapały mi nawet kanały czeskie, kabel antenowy będzie dość długi z 30 m może mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo kabel jest przeprowadzony przez poddasze i sufit, a antena jest przymocowana do ściany budynku i jest jakoś z 8 m nad ziemią, w zasadzie można było kabel przeprowadzić przez
@userrrr: Na 50 km to antena siatkowa to tak średnio, ja bym wieszał już coś o większym zysku i był by to komplet anten yagi na VHF i UHF osobno. 30 m przewodu to też już całkiem sporo i fajnie gdyby był dobrej jakości. Bez pomiarów siły sygnału MER i BER i zakłóceń od LTE na wszystkich MUX'ach nie wiadomo co robić dalej. Wezwij fachowca który ma odpowiednie narzędzia.
@dktr: W dodatku ten przewód jest tak stary jak antena (z 12 lat co najmniej). No tak będzie, ten nadajnik jest gdzieś w Cieszynie, a to bedzie ode mnie jakoś z 50 km, w dodatku dom jest w dolinie przez szkody górnicze i teren, na którym mieszkam upadł z jakieś 7 m, ale dotąd odbierał normalnie, nawet chwile po wprowadzeniu nowego standardu też odbieral dopiero gdzieś w październiku zaczął się ten
@dktr: Chociaż u mnie dwie firmy światłowód założyły (netia i leon) ta druga firma działa tylko w mieście, w którym mieszkam, więc możesz jej nie kojarzyć, ale nie wiem czy światłowód może mieć na to wpływ
@userrrr: To może ten przewód już się rozpadł od słońca i nabiera wody. Tak LTE może powodować problemy z odbiorem, w szczególności gdy twoja antena TV skierowana jest prosto w BTS'a na którym działa LTE 800 do którego masz z 300m a do nadajnika 50km, bardzo silny sygnał na nieco wyższej częstotliwości zatyka odbiornik, przesterowywuje wzmacniacz w antenie itd.
@dktr: Wszystko możliwe w końcu ponad dekade był narażony na wszystkie zjawiska atmosferyczne od słońca, burzy, deszczu, śniegu po mróz ¯_(ツ)_/¯ czyli na jaką antene wymienić?
@userrrr: Chopie, coś się na ten Cieszyn uparł, przecież tam tylko doświetlają lokalnie TVP i nic więcej nie ma. Nadajnik dla Katowic to Katowice/Kosztowy. Obróć trochę antenę.
@userrrr: 60km od Katowic i 50 od Cieszyna to nie okolice Katowic tylko Raciborza albo Wadowic. Rozumiem że nie chcesz podawać dokładnego położenia więc wejdź sobie na https://emimaps.emitel.pl/ i sprawdź czy szukasz we właściwym kierunku, w Cieszynie prawie nic nie nadaje, jest tylko lokalne doświetlenie TVP i ósmego multipleksu ze względu na teren.