Wpis z mikrobloga

@Barok: 1. Wtedy negocjujesz zmianę tego zapisu.
2. Nie podpisuje takich umów, nie wyobrażam sobie takiego czegoś podpisać. Chociaż ja mam trochę inna sytuacje, nie jestem pan przedsiębiorca, wojownik jednej faktury miesięcznie, tylko serio prowadzę własna firmę.
3. Nie rozumiem o co Ci chodzi?

Benefity to masz na uop. ;)
@Barok: Ad.3: Jak masz mieć kary za to, że chorujesz to olej firmę. Spytaj się HR czy wlepią ci karę za to, że cię samochód potrącił i leżysz w szpitalu przez miesiąc? Jak powie, że oczywiście, że nie to mówisz: ale tu ewidentnie jest tak napisane. Usuńmy ten zbędny zapis, skoro nie nakładacie takich kar. Nie usuną, to dziękujesz za rozmowę, bo ciebie obowiązuje zapis na umowie, a nie opinia Julki.
@BreathDeath: w 3. Prawdopodobnie chodzi o czas jaki możesz dla nich nie pracować. Z drugiej strony pomyślałem że może chodzić o zawieszenie działalności ale raczej to pierwsze.
Kar umownych 100k pln za każdy przypadek braku zachowania poufności? Wiem, że to musi być, ale uważam, że kapkę za dużo.


@Barok: Nie podpisałem umowy z takim zapisem - nie zgodzili się na złagodzenie lub usunięcie.

Zakaz konkurencyjności - również kary


Jeśli zakaz konkurencji jest precyzyjnie opisany i ogranicza się np. do niepodejmowania współpracy z klientami kontrahenta to nie mam z tym problemu. Oczywiście znowu kara nie może być rażąco wysoka,
Kar umownych 100k pln za każdy przypadek braku zachowania poufności? Wiem, że to musi być, ale uważam, że kapkę za dużo.


@Barok: A co w tym dziwnego/złego? To samo może cię spotkać przy uop i nie obowiązuje tutaj limit 3 twoich pensji.