Wpis z mikrobloga

Opis tego znaleziska to informacja nieprawdziwa. Brzmi on:

policja aresztowała go za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie.


Tymczasem w artykule ze znaleziska napisano:

On Monday, Alexander returned to class and was promptly met by the vice-#!$%@?, arrested by two local police officers and charged with trespassing.


Nie został aresztowany za mówienie o liczbie płci, tylko za wejście na teren szkoły bez pozwolenia (był zawieszony od listopada, może wykreślili go już z listy uczniów).

Josh Alexander was suspended last November over comments made about gender in class and told he couldn’t return to class until he recanted.


Link do znaleziska: https://wykop.pl/link/7012021/uczen-z-kanady-powiedzial-ze-plci-sa-dwie-zostal-zawieszony-i-aresztowany

#manipulacja #bekazprawakow #lgbt #neuropa
  • 29
@R187: Powiedziałbym że to raczej skrót myślowy niż informacja nieprawdziwa. Przeczytałem artykuł i rzeczywiście został zatrzymany za złamanie zakazu wchodzenia na teren, ale został on nałożony za to że chciał zamanifestować swój przeciw wobec polityki szkoły dla osób transpłciowych. Jak dla opis był do korekty, natomiast wywalenia całego znaleziska, to w mojej opinii błąd.
@R187: popatrz no, miałem to znalezisko otwarte na karcie w tle i chciałem sobie później zajrzeć, ale nieopatrznie odświezyłem i zniknęło, moderator usunął. ¯\(ツ)/¯

Powiedziałbym że twój zarzut jest raczej dyskusyjny.

Po pierwsze policja aresztowała go za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie. - to jest cytat z opisu? Nie jestem w stanie tego zobaczyć, bo już nie istnieje, ale jeśli parafrazujesz i brzmiało to choć odrobinę inaczej, na przykład "policja
Po pierwsze policja aresztowała go za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie. - to jest cytat z opisu? Nie jestem w stanie tego zobaczyć, bo już nie istnieje, ale jeśli parafrazujesz i brzmiało to choć odrobinę inaczej, na przykład "policja aresztowała go w związku ze stwierdzeniem..." to by było wprost prawdziwe - bo tak właśnie było stało.


@KEjAf: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://wykop.pl/link/7012021/uczen-z-kanady-powiedzial-ze-plci-sa-dwie-zostal-zawieszony-i-aresztowany
R187 - > Po pierwsze policja aresztowała go za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie p...

źródło: eJCHQ5t

Pobierz
@KEjAf: Poza tym opis twierdzi, że on powiedział, że są tylko dwie płcie podczas klasowej dyskusji i za to został zawieszony, a prawda jest taka, że on apelował do dyrektora szkoły aby zakazać trans uczniom korzystania z łazienek płci z którą się identyfikują a jak on się nie zgodzi to zorganizował protest na ulicy pod szkołą gdzie takie coś nazwał "perverted agenda":

The protest/student walkout was organized by Josh Alexander, a
R187 - @KEjAf: Poza tym opis twierdzi, że on powiedział, że są tylko dwie płcie podcz...

źródło: 1_6169283

Pobierz
ok, z tych dwu bardziej istotne jest "po drugie"


@KEjAf: Z innego, bardziej obszernego artykułu o sprawie:

When he entered the workshop, the teacher told him to leave the room and report to the office.


He went to the office and was met by the Vice-#!$%@? and #!$%@?. They chatted briefly before an Ontario Provincial Police constable from the Renfrew Detachment arrived. Josh was informed he was under arrest and would
Jak widzisz w odróżnieniu od Twojego przykładu nie jest ono wymierzona w jakąś konkretną grupę społeczną.


@R187: XD

Czepiasz się słówek, które nie mają żadnego znacznia.

W takim razie równie dobrze w przykładach o których pisałem przepisy mogłyby być sformułowane mniej wprost, na przykład Białoruś mogłaby odbierać prawo przebywania na terenie kraju osobom "prowadzącym działalność wywrotową", "dążącym do destabilizacji państwa" czy inne podobne. Ograniczenia dotyczące korzystania z parku mogłyby dotyczyć osób
@KEjAf: Przecież już obecnie są takie ogólne prawa w Polsce nawet, to kogo dotkną to kwestia interpelacji policji czy sądu, np:

Art. 140. [Nieobyczajny wybryk]

Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany


Proszę bardzo, areszt przewidziany za coś co nie ma konkretnej definicji w przepisie. Czy sędzia katolik czy policjant katolik mógłby uznać, że dwóch całujących się gejów w parku