Wpis z mikrobloga

Opis tego znaleziska to informacja nieprawdziwa. Brzmi on:

policja aresztowała go za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie.


Tymczasem w artykule ze znaleziska napisano:

On Monday, Alexander returned to class and was promptly met by the vice-principal, arrested by two local police officers and charged with trespassing.


Nie został aresztowany za mówienie o liczbie płci, tylko za wejście na teren szkoły bez pozwolenia (był zawieszony od listopada, może wykreślili go już z listy uczniów).

Josh Alexander was suspended last November over comments made about gender in class and told he couldn’t return to class until he recanted.


Link do znaleziska: https://wykop.pl/link/7012021/uczen-z-kanady-powiedzial-ze-plci-sa-dwie-zostal-zawieszony-i-aresztowany

#manipulacja #bekazprawakow #lgbt #neuropa
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R187: No właśnie - raczej nie mógłby. Więc u nas nie ma problemu o którym jest mowa w znalezisku.

A dyrektor szkoły ze znaleziska ewidentnie mógł, bo to zrobił, wykluczyć ucznia i policja go aresztować ze względu na jego poglądy na temat płci. I to jest ten problem o którym jest mowa.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@KEjAf: Uczeń twierdzi, że powiedziano mu, że dyrektor twierdzi, że:

I was told the principal (Derek Lennox) felt my presence would be detrimental to the physical and mental well-being of the ‘peoples‘


żróďło
  • Odpowiedz
@R187: No tak, ja o tym wiem, czytałem.

Chyba nie jesteś w stanie zrozumieć tego co ja piszę. Albo to Ty masz coś na myśli czego ja nie rozumiem.

Uczeń wyrażał nieprawomyślną opinię na temat płci (i korzystania z toalet czy czegokolwiek tam tego rodzaju) i dlatego zakazano mu przychodzić do szkoły, a jak przyszedł to
  • Odpowiedz
doczepiacie sie o to ze ktos moze gorzej angielski znac?


@pieczony_szczur_z_ogniska: nie no jasne, autor znaleziska literówkę zrobił, a nie wymyslił sobie we własnej głowie scenariusz.

No ale dobrze załóżmy że nie ogarnia angielskiego, to po co wrzuca treść której nie rozumie? No chyba nie po to żeby szerzyć swoje urojenia, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@KEjAf: Nadal mi się wydaje, ze to porównanie jest błędne. Tutaj jest wypowiedź transpłciowej uczennicy tej szkoły:

Emma Smith is a transgender student in Grade 11 at the Renfrew school.

"Biologically I'm male but I transitioned to female, so I would use the female washroom. I don't feel safe going in there because I think I'm going to get attacked," Smith said.

The 16-year-old told CTV News she has been bullied at school, including receiving death threats, and has faced backlash over her bathroom
  • Odpowiedz
Czy jakby zamiast opisanej sytuacji zakaz wejścia na teren szkoły dostał uczeń który w sposób nie związany z płcią znęca się psychiczne nad innymi uczniami, czy wtedy to też byś to porównywał do zakazu wstępu do parku dla gejów?


@R187: nie, to byłoby coś innego.

Nie mówię że ten konkretny się znęcał, bo nie jest to
  • Odpowiedz
@KEjAf: jeszcze lepiej. Wiadomo, przypadkiem mozna na takie artykuły podczas obowiązkowego punktu porannej prasówki czyli toronto sun znaleźć a potem wrzucić na wypiek bez czytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
dyrekcja uznała że nie można mówić nieprawomyślnych rzeczy na temat płci, wracamy do punktu wyjścia.


@KEjAf: Raczej że nie można organizować pod szkołą protestów w których politykę dostępu uczniów trans do toalet nazywa się "perverted" lub "evil". Swoją drogą z artykułu który wcześniej przytoczyłem wynika, że kontrmanifestantów pro-LGBT było 90 osób kontra 30 osób anty-LGBT którzy jednocześnie było też przeciwko szczepieniom oraz premierowi Kanady.
  • Odpowiedz
Raczej że nie można organizować pod szkołą protestów w których politykę dostępu uczniów trans do toalet nazywa się "perverted" lub "evil".


@R187: No i właśnie o to chodzi - że zakazano mu wyrażenia opinii na temat tejże polityki czy inne tam pokrewne tematy dotyczące definicji płci i aresztowano ze względu na to że nie chciał przestrzegać tego zakazu (wszystko jedno co tam się formalnie wydarzało po drodze).

Bo to co napisałeś na górze (i powód dla którego znalezisko spadło z rowerka) sprawiało wrażenie jakby istotą problemu jest wtargnięcie na teren szkoły. Jakiś gość wszedł do szkoły i go stamtąd usunięto. Nie - istotą problemu jest to co mówił na temat płci czy tam zależności pomiędzy płciami a
  • Odpowiedz