Wpis z mikrobloga

@wujek_zla_rada: nikt nie mówi że Chatgpt zastąpi programistów, AI to zrobi w ciągu kilku lat ;) już teraz da się wyklikac kompleksową aplikację (backend, front-end, apka mobilna) a kod generowany jest przez AI. Wymaga to jeszcze wiedzy inżynieryjnej ale kwestia czasu aż to się zmieni. Url appmaster.io
  • Odpowiedz
@wujek_zla_rada: to jest wlasnie największa beka, wczoraj próbowałem z tym programować i to jest jak gadanie z dałnem albo z hindusem. Mówi Ci na pewniaka jakieś rzeczy, że wszystko git i działa na pewno. Sprawdzasz i okazuje się, że c---a to działa. Wymyślone elementy bibliotek itd.
  • Odpowiedz
@wujek_zla_rada: dodam tylko, że na codzień korzystam z Copilota od listopada, i o ile napisanie funkcji na zasadzie "sortuj" czy "weź dane XYZ" działa, to często też wsadza głupoty. Uzasadnienie kosztu $10/miesiąc jest dosyć dyskusyjne, czasami jest okej, czasami kompletnie do d--y. CRUDy pisze się na pewno szybciej, coś minimalnie bardziej skomplikowanego to lepiej samemu. Czasami też przeszkadza, bo usilnie chce wsadzić zły kod.
  • Odpowiedz
@only:

będziesz pierwszy do odstrzału gdy osiągnie samoświadomość, rip


@only: niee, to nie moja działka. Ja tworze gry, a mysql i php mi byl potrzebny na szybko do ostatniej apki którą tworze w wolnym czasie do zbierania statystyk z uzytkowania programu, dzieki temu dowiem się wielu rzeczy co pozwoli mi tworzyc lepsze aplikacje. Php i mysql liznałem dawno na studiach a akurat chatgpt mi pomógł szybciej to ogarniać.
  • Odpowiedz
nikt nie mówi że Chatgpt zastąpi programistów, AI to zrobi w ciągu kilku lat ;) już teraz da się wyklikac kompleksową aplikację (backend, front-end, apka mobilna) a kod generowany jest przez AI. Wymaga to jeszcze wiedzy inżynieryjnej ale kwestia czasu aż to się zmieni. Url appmaster.io


@kutafonixor: Tak samo jak frontpage zajechał frontendowców. Takie rzeczy do lepienia kodu z klocków są przecież od lat.
  • Odpowiedz
Tak samo jak frontpage zajechał frontendowców. Takie rzeczy do lepienia kodu z klocków są przecież od lat


@GienekZFabrykiOkienek: widocznie coś przegapiłem na rynku bo nie widziałem jeszcze rozwiązania które bez pisania kodu potrafi robić requesty do innych API, uwierzytelnianie czy płatności, sklepić to w cała aplikacje I jednym kliknięciem zrobić deploy gdzie trzeba. Polecam jednak zobaczyć jak ten czy inne apki działają, opisujesz logikę biznesową a kod jest pisany przez
  • Odpowiedz