Wpis z mikrobloga

@wujek_zla_rada: nikt nie mówi że Chatgpt zastąpi programistów, AI to zrobi w ciągu kilku lat ;) już teraz da się wyklikac kompleksową aplikację (backend, front-end, apka mobilna) a kod generowany jest przez AI. Wymaga to jeszcze wiedzy inżynieryjnej ale kwestia czasu aż to się zmieni. Url appmaster.io
@wujek_zla_rada: dodam tylko, że na codzień korzystam z Copilota od listopada, i o ile napisanie funkcji na zasadzie "sortuj" czy "weź dane XYZ" działa, to często też wsadza głupoty. Uzasadnienie kosztu $10/miesiąc jest dosyć dyskusyjne, czasami jest okej, czasami kompletnie do dupy. CRUDy pisze się na pewno szybciej, coś minimalnie bardziej skomplikowanego to lepiej samemu. Czasami też przeszkadza, bo usilnie chce wsadzić zły kod.
@only:

będziesz pierwszy do odstrzału gdy osiągnie samoświadomość, rip


@only: niee, to nie moja działka. Ja tworze gry, a mysql i php mi byl potrzebny na szybko do ostatniej apki którą tworze w wolnym czasie do zbierania statystyk z uzytkowania programu, dzieki temu dowiem się wielu rzeczy co pozwoli mi tworzyc lepsze aplikacje. Php i mysql liznałem dawno na studiach a akurat chatgpt mi pomógł szybciej to ogarniać.
nikt nie mówi że Chatgpt zastąpi programistów, AI to zrobi w ciągu kilku lat ;) już teraz da się wyklikac kompleksową aplikację (backend, front-end, apka mobilna) a kod generowany jest przez AI. Wymaga to jeszcze wiedzy inżynieryjnej ale kwestia czasu aż to się zmieni. Url appmaster.io


@kutafonixor: Tak samo jak frontpage zajechał frontendowców. Takie rzeczy do lepienia kodu z klocków są przecież od lat.
Tak samo jak frontpage zajechał frontendowców. Takie rzeczy do lepienia kodu z klocków są przecież od lat


@GienekZFabrykiOkienek: widocznie coś przegapiłem na rynku bo nie widziałem jeszcze rozwiązania które bez pisania kodu potrafi robić requesty do innych API, uwierzytelnianie czy płatności, sklepić to w cała aplikacje I jednym kliknięciem zrobić deploy gdzie trzeba. Polecam jednak zobaczyć jak ten czy inne apki działają, opisujesz logikę biznesową a kod jest pisany przez AI.