Wpis z mikrobloga

Miesiące mijają, kredytobiorcy powoli spłacają miniratki, konsumują darmowe wakacje kredytowe i żyją pełnią szczęścia. Okazało się, że jednak ceny po których kupowali w latach 2020-2021 były atrakcyjne.

Tymczasem spadkowicze znowu błysnęli, znowu coś przekreśliło im plany. Żeby mogli kupić jakiekolwiek mieszkanie to musi dojść do ludzkiej tragedii i wojny xD

No ale przynajmniej pastiblox może się brandzlować do tego, że jest dużo mieszkań na sprzedaż, bo już tylko to mu zostało xD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
Bernenski - Miesiące mijają, kredytobiorcy powoli spłacają miniratki, konsumują darmo...

źródło: temp_file.png5802383714504883117

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@pwone: w dodatku jeśli czekasz na kupno i mieszkasz u przysłowiowej mamusi bez kosztów i masz 500 000 na lokacie to za rok jeśli ceny nie wzrosną jesteś 8% do przodu. Oczywiście to bardzo skrajny przykład.
  • Odpowiedz
@Bernenski
idąc tym tokiem myślenia ciągle jest okazja bo będzie tylko drożeć więc nie ma znaczenia czy kupisz teraz czy za 5 lat bo i tak będzie tylko rosło więc i tak zarobisz xD
  • Odpowiedz
i masz 500 000 na lokacie to za rok jeśli ceny nie wzrosną jesteś 8% do przodu


@Fenrisek: widać, że wiara się jednak łapie na te reklamy lokat. Jak spojrzysz w szczegóły to się okazuje, że te lokaty na 8% to są przez 3 miesiące max i dla środków do 200 tys. zł. Więc aby faktycznie 8% w skali roku zarobić to musisz się nieźle nakombinować. A i tak nie wiem
  • Odpowiedz
@Krupier

@Mosimir: a po co ktokolwiek kto kupił mieszkanie na własne potrzeby mieszkaniowe miałby się przejmować tym ile jest aktualnie warte? XD


ja się interesuję, ale tylko po to, żeby wiedzieć na ile ubezpieczyć mury. na wypadek gdyby coś poszło nie tak, żeby nie zostać pod mostem jak ludzie z 3 słońc w Stargardzie
  • Odpowiedz
ja się interesuję, ale tylko po to, żeby wiedzieć na ile ubezpieczyć mury. na wypadek gdyby coś poszło nie tak, żeby nie zostać pod mostem jak ludzie z 3 słońc w Stargardzie


@Dorciqch: to i tak byś musiała na podstawie opinii rzeczoznawcy robić wycenę bo sugerowanie się cenami z ogłoszeń niekoniecznie musi być trafne.
  • Odpowiedz
@Krupier te wyceny rzeczoznawców też są robione tak żeby pasowało temu kto zlecał xD mi rzeczoznawca banku powiedział, że mieszkanie tyle nie jest warte, mój wystawił mi kwity na 150K więcej xD
  • Odpowiedz
czytałem podobne rzeczy 14 lat temu.


@del855: ok, to zawołajcie jak dojdzie do tych masowych wyprzedaży majątku przez kredyciarzy, tylko nie zapomnijcie jak zwykle, bo od pięciu lat was o to proszę i nigdy nie wołacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bernenski: Sporo ludzi może zeżre te wakacje kredytowe i będzie w dupie tak jak była wcześniej. A ja ciułam na nadpłatę od kilku lat, dorzuciłem grosz z wakacji i w zeszłym tygodniu zmniejszyłem kapitał do spłaty o 40%. Zmniejszyłem ratę więc jej wysokość od razu bach mniej o 40%. Różnica pójdzie na dalsze nadpłaty i obniżki rat.

Dodam że samo mieszkanie przy zakupie, 7 lat temu, kupione było za 320 k.
  • Odpowiedz
Wakacje kredytowe i fundusz wsparcia kredyciarzy to najlepsze, co mogło się przydarzyć. Z jednej strony kilkadziesiąt tys. nadpłaty kapitału do poziomu, który normalnie przy obecnych stopach jest nieosiągalny, a z drugiej wolne 2000 zł na nadpłaty co miesiąc. I ratka maleje z każdym kwartałem. Ale poczekajmy jeszcze. Według spadkowiczów fala bankructw na dobre zacznie być widoczna za rok, jak już kredyciarze zaczną spłacać kredyt chwilówkami ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz